HaberlerGündemVan'da tefecilere yönelik yapılan operasyonda 6 kişi gözaltına alındı

Van'da tefecilere yönelik yapılan operasyonda 6 kişi gözaltına alındı

Van'ın Erciş ilçesinde tefecilik suçu işledikleri tespit edilen 6 kişiye yönelik 7 adreste eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon neticesinde 6 şüpheli gözaltına alındı.

Van'da tefecilere yönelik yapılan operasyonda 6 kişi gözaltına alındı

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Erciş Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Erciş ilçesinde tefecilik suçunu işledikleri tespit edilen 6 şüpheli şahsa yönelik 16 Kasım 2020 tarihinde çalışma başlatıldığı belirtildi.

Soruşturma esnasında bugüne kadar yaklaşık 40 civarında vatandaşın şüpheliler tarafından açık faiz oranları ile borçlandırıldıklarının tespit edildiği, arama ve gözaltı işlemi sonucu soruşturmaya konu şüpheli mağdur sayısının artabileceğinin değerlendirildiği ifade edildi.

Açıklamada, "Tefecilik suçundan yürütülen soruşturma kapsamında İl Jandarma ve Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Jandarma Suç Araştırma ve İstihbarat birimleri ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 16 Mart 2021 günü saat 06:00'dan itibaren Van ili Erciş ilçesinde 6 şüpheli şahsa yönelik 7 adreste yapılan eş zamanlı operasyonda arama ve gözaltı faaliyeti icra edilmiştir." denildi.

Operasyon yapılan adreslerde yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 66 adet fişek, farklı kişiler adına düzenlenmiş 11 adet senet, 31 adet boş senet, 4 adet suçlamalarla ilgili çeşitli belgelerin (sözleşme, not kağıtları, alacak/verecek miktarları elde edilen kârlar) ele geçirildiği, operasyonda D.Ç., T.P., B.T., M.A., K.Ç. ve T.P. isimli 6 şüpheli şahısın yakalanarak gözaltına alındığı ve jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER