HaberlerGündemVan'da "Tandır Evi" projesi hayata geçiyor

Van'da "Tandır Evi" projesi hayata geçiyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi, vatandaşların kendi ekmeklerini pişirebilmeleri için Bostaniçi Mahallesi’nde tandır evi yapıyor.

Van'da "Tandır Evi" projesi hayata geçiyor

İpekyolu Belediyesi, sokaklarda gelişigüzel yapılan tandırların oluşturduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için bin 300 konutun yer aldığı Bostaniçi TOKİ’de, 5 adet tandır evi yapacak. Belediyeye bağlı Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve içerisinde vestiyer alanı ile hamur hazırlama alanının bulunduğu tandır evleri 85 metrekareden oluşacak.

İpekyolu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada “Belediye olarak toplumsal değerlerin ve geleneksel kültürün korunmasına önem veriyoruz. Bu çerçevede vatandaşlarımız için projeler geliştiriyoruz. Projelerimizde insanlığın ve doğanın sağlıklı geleceği için çevreyi korumayı görev biliyoruz. Tüm faaliyetlerimizi, çevre dostu bir anlayışla yürütüyoruz. Bostaniçi mahallemizde de TOKİ’lerin bulunduğu alanda bu anlayışla 'Tandır Evi' projemizi hayata geçiriyoruz. Projemiz ile birlikte bin 300 konutun yer aldığı TOKİ’lerde, her 52 haneye bir adet tandır evi düşecek. Tandırlarımız geniş, ferah ve işlevsel olacak.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER