HaberlerGündemVan'da "Sokak hayvanları koruma günü" etkinliği

Van'da "Sokak hayvanları koruma günü" etkinliği

Van Büyükşehir Belediyesi ‘4 Nisan Sokak Hayvanları Koruma Günü’ nedeniyle sokak hayvanlarını besleme etkinliği düzenledi.

Van'da "Sokak hayvanları koruma günü" etkinliği

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezin gerçekleştirilen etkinliğe Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Prof. Dr. İsmail Hakkı Ekin, Van İl Jandarma Çevre Koruma Ekipleri,  Birlik Vakfı Van şubesi yöneticileri ve hayvanseverler katıldı. 

Programa katılanlar ilk olarak Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini gezip buradaki hayvanların tedavilerini ve yapılan çalışmaları yerinde gördü. Daha sonra hayvanseverler merkezde bulunan sokak hayvanlarını besledi. 

Hayvan haklarını koruma noktasında çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Allahverdi, Büyükşehir Belediyesince 3 yıl önce kurulan ve yaklaşık olarak 10 bin metrekarelik alana sahip olan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin her yıl binlerce sokak hayvanına yuva olduğunu söyledi. 

Merkez bünyesinde son sistem teknolojiyle donatılmış ameliyathaneler, aşılama odaları, barınaklar bulunduğunu ifade eden Adil Allahverdi, hayvansever vatandaşların da sık sık buraları ziyaret ederek yapılan çalışmaları takip ettiklerini vurguladı. 

Etkinlik, hayvanseverlerin alanda sokak hayvanlarını beslenmesi ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER