HaberlerGündemVan'da şoför adayları becerilerini sergiledi

Van'da şoför adayları becerilerini sergiledi

​Van Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde istihdam edilecek 65 Otobüs Şoförü ve 5 İş Makinesi Operatörü için kuradan adı çıkanların mülakatları başladı. Mülakatta adaylar, uygulamalı şoförlük becerisi ve sözlüye tabi tutulacak.

Van'da şoför adayları becerilerini sergiledi

Van Büyükşehir Belediyesinin noter huzurunda canlı yayında yapılan kura çekiminde 260 adet otobüs/kamyon şoförü adayı ve 20 adet iş makinası operatörü adayı belirlenmişti.

Mülakata katılmaya hak kazananların listesi, Van Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfasından ilan edildikten sonra 2 aşamalı mülakat süreci başladı. İlki, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına ait Garaj Amirliği sahasında gerçekleştiriliyor.

Ulaşım Dairesi Başkanı Ahmet Levent Böke ve Şube Müdürlerinin gözetiminde uygulamalı şoförlük becerisi için araç başına geçen adayların otobüs kontrolü, dur-kalk, geri park, virajlı yol gibi parkurdan geçerek sürüşleri test ediliyor.

Uygulamalı sürüş etabını başarıyla tamamlayan adaylar, 18-19 Şubat 2021 tarihlerinde Hacıbekir Kültür Merkezinde sözlü mülakata tabii tutulacak.

İLGİLİ HABERLER

Siirt'in Güres Caddesi modern ve güzel bir görünüme kavuşuyorSiirt'in Güres Caddesi modern ve güzel bir görünüme kavuşuyorReyhanlı sınırında DAİŞ mensubu bir kişi yakalandıReyhanlı sınırında DAİŞ mensubu bir kişi yakalandıGaziantep’te gençlik merkezlerinden yüzbinlerce kişi faydalandıGaziantep’te gençlik merkezlerinden yüzbinlerce kişi faydalandıGençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Ağrı’daGençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Ağrı’daResulayn'da bombalı saldırı: 3 ölüResulayn'da bombalı saldırı: 3 ölü
SIRADAKİ HABER