HaberlerGündemVan'da şoför adayları becerilerini sergiledi

Van'da şoför adayları becerilerini sergiledi

​Van Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde istihdam edilecek 65 Otobüs Şoförü ve 5 İş Makinesi Operatörü için kuradan adı çıkanların mülakatları başladı. Mülakatta adaylar, uygulamalı şoförlük becerisi ve sözlüye tabi tutulacak.

Van'da şoför adayları becerilerini sergiledi

Van Büyükşehir Belediyesinin noter huzurunda canlı yayında yapılan kura çekiminde 260 adet otobüs/kamyon şoförü adayı ve 20 adet iş makinası operatörü adayı belirlenmişti.

Mülakata katılmaya hak kazananların listesi, Van Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfasından ilan edildikten sonra 2 aşamalı mülakat süreci başladı. İlki, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına ait Garaj Amirliği sahasında gerçekleştiriliyor.

Ulaşım Dairesi Başkanı Ahmet Levent Böke ve Şube Müdürlerinin gözetiminde uygulamalı şoförlük becerisi için araç başına geçen adayların otobüs kontrolü, dur-kalk, geri park, virajlı yol gibi parkurdan geçerek sürüşleri test ediliyor.

Uygulamalı sürüş etabını başarıyla tamamlayan adaylar, 18-19 Şubat 2021 tarihlerinde Hacıbekir Kültür Merkezinde sözlü mülakata tabii tutulacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER