HaberlerGündemVan'da kar nedeni ile kapanan 202 yerleşim yeri ulaşıma açıldı

Van'da kar nedeni ile kapanan 202 yerleşim yeri ulaşıma açıldı

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin kırsal kesimlerinde etkili olan kar yağışı ve tipinin ardından hasta kurtarma ve karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Van'da kar nedeni ile kapanan 202 yerleşim yeri ulaşıma açıldı

Son iki günde çoğunluğu tipi nedeniyle kapanan yaklaşık 202 yerleşim yeri yolunu açan ekipler, Çaldıran ilçesinde de 2 hastanın sağlık kuruluşlarına ulaştırılmasını sağladı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı karla mücadele ekipleri, hafta sonu kırsalda etkili olan yoğun tipiye rağmen bir yandan karla mücadele çalışması yürütürken bir yandan da başarılı hasta kurtarma çalışmalarına imza attı.

Ekipler Erciş, Muradiye, Çaldıran, Gürpınar, Başkale ve Bahçesaray ilçelerine bağlı 202 yerleşim yerinin yolunu ulaşıma açarken, Başkale ilçesi Yukarı Dallı Mahallesi ve Doyum Mezrası ile Gürpınar’ın Akdoğu Mahalle yolunda çalışmalar devam ediyor.

Öte yandan karla mücadele ekipleri, Çaldıran ilçesi Akbaşak Mahallesi'nde doğum hastası olan Fatma Taş’a (23) 5 saatlik zorlu bir çalışmayla sağlık ekiplerini ulaştırırken, Yukarı Yanıktaş Mahallesi Yatırlı Mezrası'nda kalp krizi geçiren 65 yaşındaki Zahide Taş ise 6 saatlik bir çalışmayla hastaneye ulaştırıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER