HaberlerGündemVan'da kar hasreti sona erdi

Van'da kar hasreti sona erdi

Van'da yılbaşından bu yana havaların mevsim normalleri üzerinde seyretmesinin ardından bugün sıcak hava yerini kar yağışına bıraktı.

Van'da kar hasreti sona erdi

Van'da son yıllarda yaşanan en sıcak kış mevsimi yağan karla sona erdi. Yılbaşından itibaren sıcak havanın yaşandığı kent öğleden hava sıcaklığında yaşanan düşüşten sonra yerini kar yağışına bıraktı. Yoğun kar yağışı kuraklık endişesi yaşayan çiftçi ve vatandaşları sevindirirken sürücü ve yayalara ise zor anlar yaşattı.

Yoğun kar nedeniyle 403 yerleşim yeri ulaşıma kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ve Karayolları 11'inci Bölge Müdürlüğü ekipleri kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Meteoroloji verilerine göre; Van ve çevresinde kar yağışının devam edeceği belirtilirken yaşanan don ve sis olaylarına karşı vatandaşlar ile sürücülerin dikkatli olmaları gerektiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Dışişlerinden "Arap Birliğinin Türkiye kararlarına" tepkiDışişlerinden "Arap Birliğinin Türkiye kararlarına" tepkiCovid-19 kurallarına uymayan 406 kişiye para cezası verildiCovid-19 kurallarına uymayan 406 kişiye para cezası verildiFETÖ'nün Deniz Kuvvetleri yapılanmasına operasyonFETÖ'nün Deniz Kuvvetleri yapılanmasına operasyonWhatsApp masaüstü uygulamasına görüntülü ve sesli arama özelliği getirdiWhatsApp masaüstü uygulamasına görüntülü ve sesli arama özelliği getirdiKaza kırım nedir? Uçak ve helikopterde kaza kırım ne anlama gelir?Kaza kırım nedir? Uçak ve helikopterde kaza kırım ne anlama gelir?
SIRADAKİ HABER