HaberlerGündemVan'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından gıda denetimleri yapıldı

Van'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından gıda denetimleri yapıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri, tüketicilerin korunması ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma kısıtlamasında da denetimlerini sürdürdü.

Van'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından gıda denetimleri yapıldı

Halk sağlığını her şeyden üstün tuttuklarını belirten İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, "Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 19-20.12.2020 tarihlerinde ilimizde bulunan gıda üretimi ve satışı yapan işletmelerde resmi kontrol ve denetim yapıldı. Denetimlerde gıda hijyeni ve Covid-19 pandemisi konularında işletmelere uyarılarda bulunularak gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiği belirtildi" dedi.

Görentaş, “Pandemi sürecinin gidişatı bize bir kez daha hijyen kurallarına uymanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Pandemi döneminin başladığı günden itibaren rutin gıda denetimleri ve Covid-19 hastalığı bilgilendirme çalışmaları yanında, salgın sürecinde tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını temin etmek amacıyla denetimlerimizi daha da artırıp çalışmalarımızı sokağa çıkma kısıtlamanın olduğu hafta sonlarında da sürdürüyoruz" ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır Peynirciler Çarşısı yıkılıp yeniden yapılacakDiyarbakır Peynirciler Çarşısı yıkılıp yeniden yapılacakİslam'da yüze vurmak haram mıdır?İslam'da yüze vurmak haram mıdır?Şanlıurfa'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybettiŞanlıurfa'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybettiYeşilay’ın “Yaşam Becerileri Eğitim Programı” 81 ilde uygulanacakYeşilay’ın “Yaşam Becerileri Eğitim Programı” 81 ilde uygulanacakFETÖ'nün TSK yapılanması operasyonunda 56 kişi yakalandıFETÖ'nün TSK yapılanması operasyonunda 56 kişi yakalandı
SIRADAKİ HABER