HaberlerGündemVan'da iki aile arasındaki kan davası barışla sonuçlandı

Van'da iki aile arasındaki kan davası barışla sonuçlandı

Van’ın Erciş İlçesi’nde Baran ve Keleş aileleri arasında 2019 yılında yaşanan ve bir kişinin hayatını kaybettiği kan davası, barışla sonuçlandı.

Van'da iki aile arasındaki kan davası barışla sonuçlandı

Erciş ilçesi Çetintaş Mahallesi'nde 2019 yılında Keleş ve Baran aileleri arasında yaşanan kavgada, Baran ailesinde bir kişi hayatını kaybetmişti.

Bölgenin kanaat önderlerinin araya girmesiyle kan davası barışla sonuçlandı. Çetintaş Mahallesi'nde yapılan barış törenine, Vali Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ile iki aile fertleri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende, her iki ailenin büyükleri Osman Keleş ve Cevdet Baran el sıkışarak barıştı.

Ailelerin barış töreninde konuşan Vali Bilmez, “2 yıl önce, iki aile arasındaki bir husumet kötü bir olaya dönüştü. Bize düşen ise bunu sulhla sonuçlandırmak. Tatsız bir olay yaşanmış. Bunu da büyütmeye çalışanlar da olmuştur. Ama bunlara fırsat vermeyeceğiz. Dinimiz emrediyor ki, 'Bir toplumda insanları iyiliğe yöneltip kötülükten alıkoyanlar olursa o topluluğa bereket yağar. Eğer o toplum bundan yoksun kalırsa bela ve musibet yağar.' İşte bu hayır işinde de birçok kişinin emeği oldu. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bugünden sonra birbirimizi affediyoruz. Birbirinize söz verdiniz. Söz vermek Müslümanlık ve insanlığımızın gereğidir. Bu işi bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER