HaberlerGündemVan'da hasarlı yapılar yıkılıyor

Van'da hasarlı yapılar yıkılıyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında çevre ve görüntü kirliliği oluşturan, tehlike arz eden metruk yapıların yıkımına devam ediyor.

Van'da hasarlı yapılar yıkılıyor

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan'ın talimatları doğrultusunda Belediyeye bağlı Yapı Kontrol Müdürlüğü Yıkım ve Kaçak Yapılar Şefliği ekipleri tarafından

şehir merkezinde tehlike arz eden, 2011 Van depreminde ağır hasar gören Hafıziye Mahallesi, Eski Cezaevi Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı ağır hasarlı binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Daha önce tespitleri yapılan özellikle 2011 depreminden sonra görüntü kirliliğine neden olan bakımsız, yıkılma ve çökme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan metruk binalar için yasal işlem başlatılmış ve kentsel dönüşüm kapsamında ilçenin farklı mahalle ve semtinde yüzlerce yapının yıkımı gerçekleştirilmişti.

Belli bir program çerçevesinde hasarlı yapıların yıkım çalışmalarına devam edecek olan Yapı Kontrol Müdürlüğü, 'İş Güvenliği ve Sağlığı' kapsamında da yeni ruhsat verilen inşaatlarda gerekli denetimleri de yapacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER