HaberlerGündemVan’da gizlenmiş büyük tüp ele geçirildi

Van’da gizlenmiş büyük tüp ele geçirildi

​Van’ın Çatak ilçesinde gerçekleştirilen operasyon neticesinde PKK’ye ait barınak ve sığınaklarda bir adet el yapımı patlayıcı düzeneği ve 2 adet büyük tüp ele geçirildi.

Van’da gizlenmiş büyük tüp ele geçirildi

Konuyla ilgili Van Valiliğince yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Van İl Jandarma Komutanlığınca PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; PKK/KCK terör örgütüne ait sığınak, barınak ve depoların tespit edilmesi maksadıyla, Çatak ilçesi kırsalında 11 Aralık 2020 tarihinde operasyon icra edilmiştir. İcra edilen operasyon neticesinde; 1 adet EYP düzeneği, 2 adet büyük tüp ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen malzemelerin olay yerinde imha edildiği belirtildi. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER