HaberlerGündemVan'da fırınlar denetlendi

Van'da fırınlar denetlendi

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, fırınlarda gramaj ve hijyen denetimi yaptı.

Van'da fırınlar denetlendi

Vatandaşların sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşması için denetimlerini sürdüren Büyükşehir Zabıtası ekiplerinin, gıda mühendisleri eşliğinde merkez ilçelerde başlattığı denetimler devam ediyor.

Bu kapsamda ekipler, İki Nisan Gölbaşı, Sıhke, Cumhuriyet ve Milli Egemenlik Caddelerinde bulunan fırınları tek tek denetledi.

Gramaj, hijyen, maske ve eldiven kullanımı, ürünlerin son kullanma tarihleri gibi durumları inceleyen ekipler, çok sayıda gramajı eksik ekmek ve çörek tespit etti. Gramajı eksik ekmeklere el konulurken işletmelere ise cezai işlem uygulandı.

Kentte, ekmek ve unlu mamullerinin üretildiği işletmeler başta olmak üzere gıda maddeleri üretim ve satış noktalarındaki denetimlerin devam edeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

CHP'li Sancar partisinden istifa ettiCHP'li Sancar partisinden istifa ettiMESOB Başkanı Keskin: "Market zincirleri küçük esnafı bitirme noktasına getirmiş"MESOB Başkanı Keskin: "Market zincirleri küçük esnafı bitirme noktasına getirmiş"Altun'dan CHP'ye "başörtüsü" hatırlatması: Yıllarca inanç özgürlüğünü kısıtladınızAltun'dan CHP'ye "başörtüsü" hatırlatması: Yıllarca inanç özgürlüğünü kısıtladınızGrevin odağındaki Maltepe BelediyesiGrevin odağındaki Maltepe BelediyesiKültür ve Turizm Bakanlığı: 412 eser Türkiye'ye getirildiKültür ve Turizm Bakanlığı: 412 eser Türkiye'ye getirildi
SIRADAKİ HABER