HaberlerGündemVan'da evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapmak suçundan 3 kişi tutuklandı

Van'da evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapmak suçundan 3 kişi tutuklandı

​Van ve ilçelerinde insanları evlilik vaadiyle dolandırarak 120 bin TL değerinde para ve ziynet eşyası alan 4 kişiden 3'ü tutuklandı.

Van'da evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapmak suçundan 3 kişi tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İlimiz merkez ve ilçelerinde 120 bin 600 TL değerinde para ve ziynet eşyasını alarak meydana gelen 3 ayrı 'Evlilik Vaadiyle Dolandırıcılık' olaylarıyla ilgili olarak oluşturulan özel ekip tarafından yapılan çalışmalar kapsamında; işyerlerinin giriş/çıkış ve çevre güzergâhlar üzerinde bulunan toplam 12 güvenlik kamerası olay öncesi ve sonrası 90 saat incelenmiş, olayı gerçekleştirenin G.S., M.Ş.Y., D.Y. ve Ç.Ö isimli 4 şüpheli şahıs olduğu tespit edilmiş ve yakalanarak gözaltına alınmıştır" denildi.

Gözaltına alınan G.S., M.Ş.Y. ve D.Y. isimli 3 şüpheli şahıs hakkında tanzim edilen tahkikat evraklarıyla birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildikleri belirtildi.                            

İLGİLİ HABERLER

Türkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptı
SIRADAKİ HABER