HaberlerGündemVan'da evlat nöbeti devam ediyor

Van'da evlat nöbeti devam ediyor

​HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Vanlı anneler, eylemlerine üçüncü hafta da sürdürdü. Her cuma günü bir araya gelen ailelerin sayısı 12'ye yükseldi.

Van'da evlat nöbeti devam ediyor

Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya gelen aileler, HDP İl Başkanlığına kadar sloganlar eşliğinde ilerledi.

HDP İl Binası önünde, HDP ve PKK aleyhine slogan atan ve evlatlarını isteyen ailelere İl Başkanlığı önünde toplanan grup tarafından tepki gösterildi. HDP marşlarını açarak slogan atan HDP'liler ile aileler arasında atışmalar yaşandı.

Kürtçe ve Türkçe sloganlar atarak HDP ve PKK'ye tepki gösteren annelerden Perihan Ertaş, oğlu Yusuf'un 7 yıl önce PKK tarafından kaçırıldığını belirterek, oğlunun öğrenciyken kaçırıldığını ifade etti.

Ertaş "Oğlum 7 yıldır kaçırılmış ve başına ne geldiğini bilmiyorum. Allah bizim ahımızı onların yanına bırakmasın. Biz sadece evlatlarımızı istiyoruz. Benim oğlumu dağlara kaçırmışlar kendileri evlerinde rahat rahat oturuyorlar. Ben oğlumu HDP kaçırsın diye büyütmedim. Babası da evde hasta ve okula giden diğer oğlumu da okuldan aldım." dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER