HaberlerGündemVan'da evlat nöbeti devam ediyor

Van'da evlat nöbeti devam ediyor

​HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Vanlı anneler, eylemlerine üçüncü hafta da sürdürdü. Her cuma günü bir araya gelen ailelerin sayısı 12'ye yükseldi.

Van'da evlat nöbeti devam ediyor

Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya gelen aileler, HDP İl Başkanlığına kadar sloganlar eşliğinde ilerledi.

HDP İl Binası önünde, HDP ve PKK aleyhine slogan atan ve evlatlarını isteyen ailelere İl Başkanlığı önünde toplanan grup tarafından tepki gösterildi. HDP marşlarını açarak slogan atan HDP'liler ile aileler arasında atışmalar yaşandı.

Kürtçe ve Türkçe sloganlar atarak HDP ve PKK'ye tepki gösteren annelerden Perihan Ertaş, oğlu Yusuf'un 7 yıl önce PKK tarafından kaçırıldığını belirterek, oğlunun öğrenciyken kaçırıldığını ifade etti.

Ertaş "Oğlum 7 yıldır kaçırılmış ve başına ne geldiğini bilmiyorum. Allah bizim ahımızı onların yanına bırakmasın. Biz sadece evlatlarımızı istiyoruz. Benim oğlumu dağlara kaçırmışlar kendileri evlerinde rahat rahat oturuyorlar. Ben oğlumu HDP kaçırsın diye büyütmedim. Babası da evde hasta ve okula giden diğer oğlumu da okuldan aldım." dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER