HaberlerGündemVan'da etkili olan kar yağışı kazaları da beraberinde getirdi

Van'da etkili olan kar yağışı kazaları da beraberinde getirdi

Van'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, kent genelinde bir gün içerisinde İtfaiye ekiplerine 7 trafik kazası ihbarının yapıldığı belirtildi.

Van'da etkili olan kar yağışı kazaları da beraberinde getirdi

Türkiye geneli etkili olan soğuk ve yağışlı hava Van'da da etkisini sürdürüyor. Gündüz şiddetini arttıran yağışlar gece yarısı dona sebep olurken birçok noktadan da kaza haberleri geldi. Bir gün içerisinde 4 ilçeden toplam 7 sıkışmalı trafik kazası haberi gelirken, zorlu şartlarda kazalara müdahale edildi.

Muradiye ilçesi Ünseli yol ayrımında dört saat içerisinde 6 aracın karıştığı 3 farklı trafik kazası yaşanırken, Erciş'te ise akşam saatlerinde beş aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi. Aynı gün Özalp ilçesi İrgatlı kavşağı, Edremit ve Tuşba ilçe merkezlerinde yaşanan trafik kazalarında 1 kişi ölürken, 2'si ağır 8 kişi yaralandı.

Kaygan zemin ve yoğun tipinin sebep olduğu kazalarda büyük ölçüde maddi hasar da meydana geldi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER