HaberlerGündemVan'da Covid-19 aşısı olan 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz toplu taşıma yasağı kalkacak

Van'da Covid-19 aşısı olan 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz toplu taşıma yasağı kalkacak

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkanlığında yapılan toplantıda, kontrollü normalleşme ile birlikte vaka sayılarının kontrol altında tutulması amacıyla alınacak tedbirler ele alındı.

Van'da Covid-19 aşısı olan 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz toplu taşıma yasağı kalkacak

Toplantıda, aşı olan 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma araçlarında kullandıkları ücretsiz kartların kısıtlamasının kaldırılacağı belirtildi.

Coronavirus haritasında düşük riskli (mavi) kategoride bulunan Van'da, salgın ile mücadele kapsamında çeşitli tedbirler alınırken, 65 yaş üstü vatandaşların aşılama oranının yükseltilmesi gerektiği belirtildi.

Vali Mehmet Emin Bilmez “Şu anda 65 yaş üstü ve tek doz aşı olan vatandaşlarımızın oranı yüzde 67,6, her iki dozu yaptıran 65 yaş üstü vatandaşlarımızın oranı ise 24,17. İki doz yaptıran vatandaşlarımızın oranı çok düşük, bu oranın arttırılması gerekiyor” dedi.

Aşı olmayan vatandaşların toplum sağlığını tehdit ettiğini, hastane yükü ve ağır hasta sayısını arttırdığını belirten Vali Bilmez, aşı yaptırmanın toplumsal bir sorumluluk olduğunu belirtti.  Vali Mehmet Emin Bilmez, salgın tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların daha önce alınan bir kararla toplu taşıma araçlarından yararlandıkları ücretsiz kartlarının geçici olarak kullanıma kapatıldığını, ancak Coronavirus aşısının iki dozunu yaptıran 65 yaş üstü vatandaşların bu kısıtlamasının kaldırılacağını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER