HaberlerGündemVan’da 70 kilogram eroin ele geçirildi

Van’da 70 kilogram eroin ele geçirildi

Edremit ilçesinde bir araçta yapılan aramada 70 kilo 260 gram eroin ele geçirildiği, uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde ise 2 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Van’da 70 kilogram eroin ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde, tespiti yapılan bir araç ilimiz Edremit ilçesinde yakalanmış, araçta narkotik detektör köpeği ile yapılan aramada; 132 paket halinde 70 kilo 260 gram eroin ele geçirilmiştir. Olayla ilgili şüpheli A.E. isimli şahsın yakalama çalışmalarına başlanmıştır.

Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; Torbacı Tabir Edilen Sokak Satıcılarına yönelik ilimiz İpekyolu ilçesinde tespit edilen işyerinde ve işyerinde bulunan şahısların üst aramalarında; 3 beste halinde 3,1 gram Metanfetamin maddesi, 1 beste halinde 0,39 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiştir” denildi.

Olayla ilgili olarak C.E. ve S.K. isimli 2 şüphelinin “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek” suçundan yakalanarak gözaltına alındığı, şüpheliler hakkında tanzim edilen tahkikat evraklarıyla birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandıkları belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Bağlar Belediyesi sosyal çalışmalarına devam ediyorBağlar Belediyesi sosyal çalışmalarına devam ediyorVan’da güvenlik korucularından oluşan "Çığ Timi" kurulduVan’da güvenlik korucularından oluşan "Çığ Timi" kurulduMilli Eğitim Bakanı Çorum'da toplu açılış törenine katıldıMilli Eğitim Bakanı Çorum'da toplu açılış törenine katıldıTerhis olan asker memleketine dönerken trafik kazasında can verdiTerhis olan asker memleketine dönerken trafik kazasında can verdiMalatya'da ihtiyaç sahipleri için toplanan ilaçlar İHH’ya teslim edildiMalatya'da ihtiyaç sahipleri için toplanan ilaçlar İHH’ya teslim edildi
SIRADAKİ HABER