HaberlerGündemVan’da 70 kilogram eroin ele geçirildi

Van’da 70 kilogram eroin ele geçirildi

Edremit ilçesinde bir araçta yapılan aramada 70 kilo 260 gram eroin ele geçirildiği, uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde ise 2 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Van’da 70 kilogram eroin ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde, tespiti yapılan bir araç ilimiz Edremit ilçesinde yakalanmış, araçta narkotik detektör köpeği ile yapılan aramada; 132 paket halinde 70 kilo 260 gram eroin ele geçirilmiştir. Olayla ilgili şüpheli A.E. isimli şahsın yakalama çalışmalarına başlanmıştır.

Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; Torbacı Tabir Edilen Sokak Satıcılarına yönelik ilimiz İpekyolu ilçesinde tespit edilen işyerinde ve işyerinde bulunan şahısların üst aramalarında; 3 beste halinde 3,1 gram Metanfetamin maddesi, 1 beste halinde 0,39 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiştir” denildi.

Olayla ilgili olarak C.E. ve S.K. isimli 2 şüphelinin “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek” suçundan yakalanarak gözaltına alındığı, şüpheliler hakkında tanzim edilen tahkikat evraklarıyla birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandıkları belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER