HaberlerGündemVan'da 3 ton yonca tohumu dağıtıldı

Van'da 3 ton yonca tohumu dağıtıldı

Van'ın Çatak ilçesindeki çiftçilerin kaba yem üretimine destek sağlamak amacıyla, yüzde 75 hibeli olarak 3 ton yonca tohumu dağıtımı yapıldı.

Van'da 3 ton yonca tohumu dağıtıldı

Van Tarım Kredi Kooperatifinden tedarik edilen yonca tohumu, İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ile İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Raci Selçuk tarafından dağıtıldı.

Tohum dağıtım programında konuşan Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut “Yaklaşık 155 bin küçükbaş ve 2 bin büyükbaş hayvanın mevcut olduğu ilçemizde, yem bitkileri üretimi büyük önem arz etmektedir. Bu konuda üreticilere yem bitkileri ekimi için tohum desteği sağlayan Tarım ve Orman Bakanlığına teşekkür ederiz. Bu ülkeyi kalkındırmanın yöntemlerinden biri de yerel dinamikleri harekete geçirmekten geçiyor. Tarım da bizim için önemli bir yer tutmaktadır. Emeği geçen ilçe personeline teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize bereketli olmasını diliyorum” dedi.

Program sonunda yem bitkisi tohumları dağıtıldı. 

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER