HaberlerGündemVan’da 2020 yılında 3 bin 200 anneye yeni doğan seti hediye edildi

Van’da 2020 yılında 3 bin 200 anneye yeni doğan seti hediye edildi

Van Büyükşehir Belediyesi "Hoş Geldin Bebek" projesi ile bir yılda 3 bin 200 anneye yeni doğan bakım seti hediye etti.

Van’da 2020 yılında 3 bin 200 anneye yeni doğan seti hediye edildi

Van Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı nesiller yetiştirmek ve ailelere katkı sağlamak amacıyla başlattığı "Hoş Geldin Bebek" projesini sürdürüyor.

Projenin başladığı Ağustos 2019’dan bu yana 4 bin 183 aileye yeni doğan seti hediye edilirken, sadece 2020 yılı içerisinde ise 3 bin 200 anne projeden yararlandı.

 Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında yeni doğum yapmış annelere, içerisinde bebek bezi, bebek şampuanı, bebek sabunu, ateş ölçer, zıbın takımı, bebek battaniyesi, biberon, ıslak mendil ve anneler için hastane çıkışı elbisesinin yer alan bebek bakım çantası hediye ediliyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in tebrik mektubunun da yer aldığı setler, ekipler tarafından ailelere evlerinde teslim ediliyor. Yine aileler isterlerse Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’ndeki yeni doğan servislerinde de setlerini alabiliyorlar.

2021’de de devam edecek olan proje kapsamında ayrıca doğum raporu ile Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran ailelere de bakım seti veriliyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER