HaberlerGündemVan Büyükşehir Belediyesinden dolandırıcılara karşı uyarı

Van Büyükşehir Belediyesinden dolandırıcılara karşı uyarı

​Van Büyükşehir Belediyesi, belediye tarafından koli yardımı yapılacağı vaadiyle vatandaşlardan kimlik fotokopisi ve e-devlet şifrelerinin istendiği şeklinde şikayetlerin geldiğini hatırlatarak bunlara karşı tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Van Büyükşehir Belediyesinden dolandırıcılara karşı uyarı

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Son günlerde özellikle merkez ilçelerimizde Van Büyükşehir Belediyesi adına vatandaşların ikametlerine gidilerek koli yardımı yapılacağı ifade edilmek suretiyle, vatandaşlardan T.C. kimlik numaraları, kimlik fotokopileri ve e-devlet şifreleri gibi bilgiler talep edildiği yönünde şikâyetler tarafımıza ulaşmaktadır." denildi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan yardım başvurularının e-devlet üzerinden veya sosyal hizmet uzmanlarına şahsen yapılan başvurular şeklinde kabul edildiği hatırlatılan açıklamada, "Ayrıca başvuru yapan ailelerimiz yine sosyal hizmet uzmanlarımızca yapılan saha çalışmaları ile evlerinde ziyaret edilerek durumları yerinde tespit edilip yardım verilip verilmeyeceğine 'Sosyal Yardım Değerlendirme Komisyonu' tarafından karar verilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Vatandaşların mağdur olmamaları için evlerine gelerek yardım yapılacağı vaadiyle, T.C. kimlik numaraları, kimlik fotokopileri ve e-devlet şifreleri gibi kişisel bilgilerini isteyen kişi ya da kişilere itibar etmemeleri gerektiği hatırlatıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER