HaberlerGündemVan Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları elektronik ortama taşıdı

Van Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları elektronik ortama taşıdı

​Van Büyükşehir Belediyesi, Coronavirus ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların Belediye hizmet binasına gitmeden yardım başvurusu yapmalarını sağlayan "Sosyal Yardım Modülü"ne geçti.

Van Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları elektronik ortama taşıdı

E-Devlet kapısı ile entegre edilen modül ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar, herhangi bir evrak getirmeden dilediği yerde yardım başvurusunda bulunabiliyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının ortak çalışmasıyla Ocak 2021’de hizmete başlayan modül sayesinde vatandaşlar yaptıkları başvurunun her aşamasını takip edebiliyor.

Sistem sayesinde yardım başvurusu için belediye binasına gelen vatandaş sayısında ciddi bir düşüş yaşanırken dileyen vatandaşlar sosyal hizmet uzmanlarından yardım alarak başvurusunu yapabiliyor.

T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresiyle sisteme giren vatandaşlar, e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama butonundan ‘Sosyal Yardım Modülü’ne yönlendiriliyor.

Burada yardım türü seçilerek başvuru onaylanabilir ya da yapılan başvuru sonucu sorgulanabiliyor. Yapılan başvuru burada sosyal hizmet uzmanlarınca büyük bir titizlikle değerlendirilerek yerinde tespit için ailelere bilgi veriliyor.

Yeni modül sayesinde kâğıt israfının önüne geçilirken işlemlerin daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılması da sağlanıyor.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığı Nijerya'da 300 kız öğrencinin kaçırılmasını kınadıDışişleri Bakanlığı Nijerya'da 300 kız öğrencinin kaçırılmasını kınadıGökçeada açıklarında tekne battı: 1 ölü 2 kayıpGökçeada açıklarında tekne battı: 1 ölü 2 kayıp​Merhum Erbakan Hoca Ayasofya'da dualarla anıldı​Merhum Erbakan Hoca Ayasofya'da dualarla anıldıİki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 yaralı İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 yaralıTapu müdürlüğündeki rüşvet operasyonunda 6 tutuklamaTapu müdürlüğündeki rüşvet operasyonunda 6 tutuklama
SIRADAKİ HABER