HaberlerGündemVan Büyükşehir Belediyesi "sosyal kart" dağıtımına başladı

Van Büyükşehir Belediyesi "sosyal kart" dağıtımına başladı

​Van Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere hazırladığı sosyal kartların dağıtımına başladı. İlk etapta 549 aileye kart verilirken, başvuru yapan diğer ailelerle ilgili değerlendirme süreci devam ediyor.

Van Büyükşehir Belediyesi "sosyal kart" dağıtımına başladı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca kentteki dezavantajlı vatandaşlara yönelik başlatılan çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda daha önce e-devlet kapısı üzerinden veya şahsen başvurusu alınan vatandaşlara sosyal kartları dağıtılmaya başlandı. 

Sosyal kart yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden "Sosyal Yardım Modülü"ne başvuruda bulunuyor. Başvurusu Büyükşehir Belediyesi sistemine düşen aileler daha sonra sosyal hizmet uzmanları tarafından saha çalışmaları yapılarak evlerinde ziyaret ediliyor. Son olarak da sosyal yardım değerlendirme komisyonu tarafından görüşülerek uygun görülen ailelere, ailenin nüfusuna göre üst limiti 500 TL olan sosyal kartlar veriliyor.

Kart süreleri ailenin duruma göre komisyon tarafından 1, 3 ve 6 aylık şeklinde belirlenirken, aileler belirlenen marketlerden dilediği şekilde gıda, temizlik ve kırtasiye alışverişi yapabiliyor. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER