HaberlerGündemVan Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışının ardından kent merkezi ve ilçelerde karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Van’da 2 gündür etkisini sürdüren kar yağışıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Park Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, sabahın ilk ışıklarıyla beraber Cumhuriyet, Kazım Karabekir, Milli Egemenlik, Defterdarlık, Hacıbekir, Hastane, İkinisan, Sıhke ve Zübeyde Hanım Caddelerinde kaldırım ve yaya yollarında kar temizleme çalışması yaptı. 

Kar yağışından dolayı Bahçesaray, Başkale, Çatak, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, İpekyolu, Muradiye Saray ve Tuşba ilçelerine bağlı 149 kırsal mahalle ve bu mahallelere bağlı 171 mezranın yolu ulaşıma kapandı.

Yüksek kesimlerde kar kalınlığı bir metreye ulaşırken, kapanan 320 yerleşim yerinin yollarının bir an önce ulaşıma açılması için de çalışmalar devam ediyor.

Vatandaşların yolda kalan araçları da iş makinelerinin yardımıyla saplandıkları yerlerden kurtarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER