HaberlerGündemVan Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışının ardından kent merkezi ve ilçelerde karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Van’da 2 gündür etkisini sürdüren kar yağışıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Park Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, sabahın ilk ışıklarıyla beraber Cumhuriyet, Kazım Karabekir, Milli Egemenlik, Defterdarlık, Hacıbekir, Hastane, İkinisan, Sıhke ve Zübeyde Hanım Caddelerinde kaldırım ve yaya yollarında kar temizleme çalışması yaptı. 

Kar yağışından dolayı Bahçesaray, Başkale, Çatak, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, İpekyolu, Muradiye Saray ve Tuşba ilçelerine bağlı 149 kırsal mahalle ve bu mahallelere bağlı 171 mezranın yolu ulaşıma kapandı.

Yüksek kesimlerde kar kalınlığı bir metreye ulaşırken, kapanan 320 yerleşim yerinin yollarının bir an önce ulaşıma açılması için de çalışmalar devam ediyor.

Vatandaşların yolda kalan araçları da iş makinelerinin yardımıyla saplandıkları yerlerden kurtarıldı.

İLGİLİ HABERLER

WhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladı
SIRADAKİ HABER