HaberlerGündemVan Büyükşehir Belediyesi 112 memur istihdam edecek

Van Büyükşehir Belediyesi 112 memur istihdam edecek

​Van Büyükşehir Belediyesi, bünyesine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere 112 memur işe alacak.

Van Büyükşehir Belediyesi 112 memur istihdam edecek

Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere mahalli idarelere ilk defa atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği, belediye zabıta yönetmeliği hükümleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla toplamda 112 memur alacağını duyurdu.

Yapılan duyuruda; 8 mühendis, 5 şehir planlayıcısı, 4 avukat, 65 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 5 bilgisayar işletmeni, 10 belediye trafik zabıta memuru ile 15 zabıta memuru olmak üzere toplam 7 farklı alanda 112 personelin boş kadrolara açıktan atama yoluyla alınacağı belirtildi.

Sınava girmek isteyen adaylar başvurularını 08-12 Mart 2021 tarihlerinde posta yolu ve www.van.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecekler. Zabıta adayları ise gerekli belgeleriyle birlikte duyuruda belirtilen adrese şahsen başvuru yapmaları gerekecek.

Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, 05 Nisan 2021 tarihinde Van Büyükşehir Belediyesi’nin Resmî Web Sitesinde ilan edilecek.

Duyuruya ilişkin detaylı bilgi ve başvuru şartlarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ile Van Büyükşehir Belediyesi Resmi internet sitesinin duyurular kısmında ulaşılabileceği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdur​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdurGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladıMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladıKudüs, Müslümanlar açısından akidevi bir meseledirKudüs, Müslümanlar açısından akidevi bir meseledir
SIRADAKİ HABER