HaberlerGündemVali Yerlikaya’dan İstanbul halkı ve esnafına uyarı

Vali Yerlikaya’dan İstanbul halkı ve esnafına uyarı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kontrollü normalleşme sürecinde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ilk cumartesi gününde İstanbul halkına ve esnafına uyarılarda bulundu.

Vali Yerlikaya’dan İstanbul halkı ve esnafına uyarı

Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yayınladığı video mesajında, her alanda maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesi, esnafların da yüzde 50 kapasiteyi aşmamaya özen göstermesini istedi.

İstanbul için hedeflerinin mavi kategori olduğunu hatırlatan Yerlikaya, bu işin hep birlikte el ele vererek başarılabileceğini vurguladı.

Yerlikaya, "Salgınla mücadelemizde bir yılı geride bıraktık. Bu yıl içinde gördük ki virüs yorulmak nedir bilmiyor. Düğün bilmiyor, cenaze bilmiyor, bayram demiyor, tatil demiyor, bir gün dahi izin yapmıyor. Virüs, dirençli. Fakat İstanbul’umuz da bu mücadelede kararlı ve dirençli. Öyle olmaya da devam edecek. 1 Mart’tan itibaren kontrollü normalleşme dönemine geçtik." dedi.

İstanbul'un şu anda yüksek riskli şehirler listesinde (turuncu kategori) olduğunu ancak hedeflerinin mavi kategori (düşük risk) olduğunu belirten Yerlikaya, mesajının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili hemşehrilerim. Biliyorsunuz ki değişmez kural, gerek açık havada gerekse kapalı alanlarda titizlikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaktan geçiyor. Böylece hem kendimizi hem ailemizi hem geleceğimizi hem de şehrimizi koruruz. Bir sözüm de esnaflarımıza. Uzunca bir süredir siz müşterilerinizi onlar da sizleri çok özlediler. Tekrar başa dönmeyelim. Bunun için HES kodunu görmeden yüzde 50 kapasiteyi aşmadan bütün önlemlere lütfen özen gösterelim. Biz sizleri sık sık ziyaret ederek önlemlere gösterdiğiniz hassasiyeti denetleyeceğiz. Ben sizlere güveniyorum. Şehrimize inanıyorum. Hep birlikte, el birliğiyle başaracağız."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER