HaberlerGündemVali Yazıcı: Köy yolları için 12 milyon TL bütçe ayırdık

Vali Yazıcı: Köy yolları için 12 milyon TL bütçe ayırdık

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Özel İdaresi tarafından KÖYDES projesi kapsamında il genelinde çalışmaların devam ettiğini belirterek, köy yolu çalışmaları için 12 milyon TL bütçe ayırdıklarını söyledi.

Vali Yazıcı: Köy yolları için 12 milyon TL bütçe ayırdık
Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Özel İdaresi tarafından KÖYDES projesi kapsamında il genelinde çalışmaların devam ettiğini belirterek, köy yolu çalışmaları için 12 milyon TL bütçe ayırdıklarını söyledi.

Vali Abdulkadir Yazıcı, beraberinde İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık ile birlikte Akdağmadeni ilçesine bağlı Sarıgüney, Halhacılı ve Dayılı köylerinde, Çayıralan ilçesine bağlı Menteşe ve Alidemirci köylerinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Halhacı köyünde, kanalizasyon çalışmaları yapan ekibin kullandığı paletli kepçeye binen Vali Yazıcı, köydeki altyapı çalışmalarına da eşlik etti. Ustaların kullandığı taş yontma çekicini eline alan Yazıcı, bir süre taşlara şekil verdi. Vali Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, köylerle ilgili sadece yol çalışmaları yapılmadığını belirterek, içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Yazıcı, “2014 yılı yatırım programı kapsamında 29 köyümüzde 2 milyon 689 bin lira tutarındaki kanalizasyon çalışmamız tüm hızı ile davam etmektedir. İçme suyunda ise 25 köyümüze Özel İdare yatırım bütçesinden 674 bin lira ayırdık. İnşallah bu çalışmalarımız tamamlandığında köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız da şehirde yaşayan vatandaşlarımızla aynı hizmetleri alacak ve yaşam standartları yükselmiş olacak.” dedi.

Akdağmadeni ilçesindeki incelemelerinin ardından Çayıralan ilçesini ziyaret eden Vali Yazıcı, ilçeye bağlı Menteşe ve Alidemirci köylerinde devam eden yol sıkıştırma ve asfaltlama çalışmalarında incelemelerde bulundu. Vali Yazıcı, incelemeler sonrası yaptığı açıklamada, köylerde yaşam standardının yükseldiğini ifade ederek, “Köylerimizdeki yol çalışmalarımız da hızlı bir şekilde devam ediyor. 2014 yılı programında Özel İdare yatırım bütçesinden 4 milyon 869 bin Lira ve KÖYDES programından da 7 milyon 314 bin Lira olmak üzere toplam 12 milyon 183 bin Lira köy yollarımız için bütçe ayırdık. Bu bütçe karşılığında 95 kilometre birinci kat ve 302 kilometre ikinci kat olmak üzere 397 kilometre yol çalışmamız olacak." diye konuştu.İLGİLİ HABERLER

Doğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladı
SIRADAKİ HABER