HaberlerGündemVali Tutulmaz'dan 30 Ağustos mesajı

Vali Tutulmaz'dan 30 Ağustos mesajı

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, 30 Ağustos Zaferi'nin, farklılıklarını zenginlik olarak gören milletin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destan olduğunu söyledi.

Vali Tutulmaz'dan 30 Ağustos mesajı
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, 30 Ağustos Zaferi'nin, farklılıklarını zenginlik olarak gören milletin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destan olduğunu söyledi.

Vali Tutulmaz, 30 Ağustos dolayısıyla yayımladığı mesajında, "İstiklal Savaşı'nı taçlandıran, milli ruhumuzu ve onurumuzu yücelten, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'yle milletimizin egemenliğinin, kayıtsız-şartsız bağımsızlığının ve ebedi varlığının anıtı dikilmiştir. Bu zafer; ülkemizi yok etmeye çalışan emperyalizme karşı milletimizin ebedi bekasının en önemli göstergesidir. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, bu zafer ile tarihte eşine az rastlanır ve tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu büyük gün vesilesi ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ediyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER