HaberlerGündemVali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldi

Vali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldi

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hacıbektaşoğlu, Siirt’teki mahalle muhtarlarıyla 3’üncü kez düzenlenen Muhtarlar toplantısında bir araya geldi.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldi

Mahallelerin sorunlarını muhtarlardan bire bir dinleyen Vali ve Belediye Başkan Vekili Hacıbektaşoğlu, sorunların çözümü için birim müdürlerine talimat verdi.

“Muhtarlarla her ay bir araya gelmeye devam ediyoruz, kapımız her zaman da açık olacak.” diyen Hacıbektaşoğlu, şöyle konuştu:

“Her ay düzenli olarak vatandaşlarımızın, mahallelerin sorunlarını bizzat siz muhtarlardan dinlemeye devam ediyoruz. Hep birlikte sorun ve talepleri takip edeceğiz. Bizim burada var olma sebebimiz, vatandaşımıza, milletimize belediyenin ve devletin imkanlarıyla hizmet etmektir. Vatandaşlarımızın sorun ve talepleri anında hepsi kaydediliyor ve not ediliyor. Ve anında müdahale ediliyor, dönüşler yapılıp, vatandaşımıza bilgi veriliyor. Siz muhtarlarımız da her türlü sorun ve talebinizi belediyeye aktarın biz de hep birlikte takip edeceğiz.”

Coronavirus ile mücadelede vatandaşların daha temkinli olması gerektiğin belirten Hacıbektaşoğlu, testi pozitif çıkan vatandaşların sokağa çıkmaması gerektiğinin altını çizdi.

Hacıbektaşoğlu, Siirt’te vaka sayılarında azalma olduğunu fakat kimsenin rehavete kapılmadan sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyması gerektiğini kaydetti.

Mahalle muhtarlarının sorunlarının ele alındığı toplantıda, mahallelerdeki sorun ve taleplerini dile getiren muhtarlar, sorunların çözümüne yönelik, acil, orta ve uzun vadede yapılacak çalışma ve hizmetlerin belirlenmesi konusunda görüşlerini dile getirdi.

Toplantıya, Vali ve Belediye Başkan V. Hacıbektaşoğlu’nun yanı sıra belediye başkan yardımcıları, başkan danışmanı, birim müdürleri, DSİ, Sibadaş DEDAŞ ve Türk Telekom yetkilileri ve muhtarlar da katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyorİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor
SIRADAKİ HABER