HaberlerGündemVali Hacıbektaşoğlu, yüz yüze eğitime başlayan köy okullarında öğrencilerle buluştu

Vali Hacıbektaşoğlu, yüz yüze eğitime başlayan köy okullarında öğrencilerle buluştu

​Yüz yüze eğitime başlayan köy okullarında öğrencilerle bir araya gelen Vali Hacıbektaşoğlu, öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Vali Hacıbektaşoğlu, yüz yüze eğitime başlayan köy okullarında öğrencilerle buluştu

Covid-19 salgını nedeniyle eğitim öğretime uzun zamandan beri ara verilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığının kararı doğrultusunda köy okulları ve ana okullarda yüz yüze eğitime başlandı.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, eşi Güney Hacıbektaşoğlu ile birlikte 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönemde yüz yüze eğitime başlanması dolayısıyla Siirt Merkez ilçeye bağlı Aktaş Köyü İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Aktaş ilkokulu ana sınıfını da ziyaret eden Hacıbektaşoğlu, çocuklarla bir süre sohbet ederek, kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

Ziyarette uzun bir aranın ardından ilk kez okula gelen öğrencilerin oldukça heyecanlı ve mutlu oldukları görüldü.

Ziyaret sonunda açıklamalarda bulunan Hacıbektaşoğlu, Siirt il genelinde 288 okulda 24 bin 643 öğrencinin yüz yüze eğitime başladığını söyledi.

"Siirt geneli vakalarda büyük düşüşler var"

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında kontrollü normalleşme süreci içerisinde yüz yüze eğitimin kademeli olarak başlatıldığını ifade eden Hacıbektaşoğlu, "Siirt il genelinde Coronavirus salgınıyla ilgili alınan tedbirler ve kısıtlamalarla vakalarda büyük düşüşler var. İnşallah daha da aşağılara düşüreceğiz, dolayısıyla çocuklarımızı eğitim kurumlarıyla buluşturacağız. Sayın Cumhurbaşkanının açıklamaları doğrultusunda salgınla mücadele ile ilgili kararlar, illerin vaka durumlarına göre il bazında değerlendirilecektir." dedi.

Sosyal yaşamın her alanında salgınla mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini kaydeden Hacıbektaşoğlu, Okullarda Covid-19 tedbirlerine yönelik Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu rehberliğinde maske, mesafe ve temizlik kurallarının eksiksiz bir şekilde uygulanacağını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER