HaberlerGündemVali Ata: Ümit ediyorum, hiç değilse bayramda kan dökülmez

Vali Ata: Ümit ediyorum, hiç değilse bayramda kan dökülmez

Gaziantep Valisi Erdal Ata, İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntılara değinerek, "Ümit ediyorum, hiç değilse bayramda kan dökülmez." dedi.

Vali Ata: Ümit ediyorum, hiç değilse bayramda kan dökülmez
Gaziantep Valisi Erdal Ata, İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntılara değinerek, "Ümit ediyorum, hiç değilse bayramda kan dökülmez." dedi.

Gaziantep'te İl Jandarma Komutanlığı'nda gerçekleştirilen bayramlaşma töreni, Polis Evi'nde devam etti. Emniyet personeli ile yapılan bayramlaşma programının ardından Gaziantep Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'na geçildi. Burada da kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri bayramlaştı. Burada bir konuşma yapan Gaziantep Valisi Erdal Ata, bayramların, manevi duyguların en üst düzeye çıktığı önemli günlerden birisi olduğunu anımsattı. Hem Türkiye'de hem de İslam coğrafyasında bayramın üzüntü ve acıyla kutlandığına dikkat çeken Vali Ata, "Gazze'de bine yakın Müslüman kardeşimiz hayatını kaybetti, Suriye'de, Irak'ta binlercesi hatta Suriye'de yüz binlercesi hayatını kaybetti. Evinden, yerinden, yurdundan oldu. Ümit ediyorum hiç değilse bayramda kan dökülmez. Ramazan boyunca herkes basından, televizyonlardan izledi. suriyuede ırakta binlercesi hayatını kaybetti. Evinden, yerinden, yurdundan oldu. Ümit ediyorum hiç değilse bayramda kan dökülmez. Ramazan boyunca hepiniz basından, televizyonlardan izlemişsinizdir. Maalesef kan ve gözyaşı dinmedi. Temennimiz dökülen kanın gözyaşının bir an önce sona ermesi, diğer kıtalrda olduğu gibi İslam coğrafyasında da yaşayan Müslüman kardeşlerimizin barış ve huzur içerisinde hayatlarını idame ettirmeleridir." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan'da sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırıyı kı Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan'da sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırıyı kıHatalı sollama sonucu kamyonet devrildiHatalı sollama sonucu kamyonet devrildiSalgın sürecinden etkilenen esnafın vergi erteleme listesine alınmamasına MESOB'dan tepkiSalgın sürecinden etkilenen esnafın vergi erteleme listesine alınmamasına MESOB'dan tepkiBursa'da sanayi sitesinde hortum: 20 iş yeri ve 12 araç zarar gördü Bursa'da sanayi sitesinde hortum: 20 iş yeri ve 12 araç zarar gördüMalatya Büyükşehir Belediyesinden su borcu yapılandırması için son hafta uyarısıMalatya Büyükşehir Belediyesinden su borcu yapılandırması için son hafta uyarısı
SIRADAKİ HABER