HaberlerGündemUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 14 kişi tutuklandı

Uyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 14 kişi tutuklandı

Gaziantep’te uyuşturucu ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 77 şüphelinden 14’ü tutuklanarak cezaevine konuldu.

Uyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 14 kişi tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik operasyonlar düzenlendiği belirtildi.

Operasyonlarda 77 şüphelinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, evlerde yapılan aramalarda ise 637 gram uyuşturucu, 9 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet tüfek, 2 adet kurusıkı tabanca, 73 adet gümrük kaçağı otomobil motoru, 3 adet çalıntı motosiklet ile çok sayıda elektronik ve çalıntı malzeme ile 318 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildiği bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edilen ve mahkemeye çıkarılan 77 şüpheliden 14’ünün tutuklanarak cezaevine konulduğu ve diğer şüphelilerin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ifade edildi. 

Öte yandan, kentte gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında da çeşitli suçlardan aranan ve aralarında çok sayıda suç kaydı bulunan şahısların da bulunduğu 100 şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Şahinbey ilçesi Serinevler Mahallesinde de hırsızlık malzemelerinin satın alınarak ticaretinin yapıldığı tespit edilen bir eve operasyon düzenlendi.

Operasyonda evde yapılan aramada, 6 adet değişik marka ve modelde cep telefonu, 2 adet fotoğraf makinası, 2 adet bilgisayar kasası, bir adet tablet, bir adet kompresör, çok sayıda elektronik ve çalıntı malzeme ele geçirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER