HaberlerGündemUyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

Uyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te "torbacı" olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı helikopter ve drone destekli operasyon düzenlendi.

Uyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucu madde ticareti yapan kişilere yönelik bir süredir yürütülen istihbarat ve teknik takip çalışmaları sonucu bazı adreslerin belirlendiği belirtildi.

Şahinbey ilçesinin Yukarıbayır, Hoşgör, Cumhuriyet, Turan Emeksiz ve Gümüştekin mahallelerinde daha önceden belirlenen adreslere 950 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenlendiği ifade edilen açıklamada, operasyona, helikopter, drone, narkotik ve dedektör köpekleri ile destek verildiği belirtildi.

Operasyonda 29 şüphelinin uyuşturucu sattıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı, mahallelerin girişlerinde uygulama yapıldığı, araçların kontrol edildiği ve şüpheli kişilerin de GBT sorgulaması yapıldığı bildirildi.

Operasyonda evlerde yapılan aramada, 14 kilogram esrar, bir kilo 417 gram sentetik uyuşturucu, 342 gram kokain, 202 gram eroin, 312 adet uyuşturucu hap, 450 kök kenevir bitkisi, 7 adet hassas terazi, 7 adet tabanca ve 3 adet pompalı tüfeğin ele geçirildiği belirtildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından “uyuşturucu imal ve ticareti yapmak” suçundan adliyeye sevk edileceği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER