HaberlerGündemUyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

Uyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te "torbacı" olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı helikopter ve drone destekli operasyon düzenlendi.

Uyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucu madde ticareti yapan kişilere yönelik bir süredir yürütülen istihbarat ve teknik takip çalışmaları sonucu bazı adreslerin belirlendiği belirtildi.

Şahinbey ilçesinin Yukarıbayır, Hoşgör, Cumhuriyet, Turan Emeksiz ve Gümüştekin mahallelerinde daha önceden belirlenen adreslere 950 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenlendiği ifade edilen açıklamada, operasyona, helikopter, drone, narkotik ve dedektör köpekleri ile destek verildiği belirtildi.

Operasyonda 29 şüphelinin uyuşturucu sattıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı, mahallelerin girişlerinde uygulama yapıldığı, araçların kontrol edildiği ve şüpheli kişilerin de GBT sorgulaması yapıldığı bildirildi.

Operasyonda evlerde yapılan aramada, 14 kilogram esrar, bir kilo 417 gram sentetik uyuşturucu, 342 gram kokain, 202 gram eroin, 312 adet uyuşturucu hap, 450 kök kenevir bitkisi, 7 adet hassas terazi, 7 adet tabanca ve 3 adet pompalı tüfeğin ele geçirildiği belirtildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından “uyuşturucu imal ve ticareti yapmak” suçundan adliyeye sevk edileceği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER