HaberlerGündemUyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

Uyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te "torbacı" olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik helikopter destekli eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Uyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, uyuşturucu madde ticareti yaptığı öne sürülen kişilere yönelik bir süredir istihbarat ve teknik takip çalışmaları yürüttü. Çalışmalar sonucu Şehitkamil ilçesinin Hacıbaba, Mithatpaşa ve Hasırcıoğlu mahallelerinde 32 adres belirlendi.

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in yönettiği operasyona aralarında Özel Harekât Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin olduğu 750 polis katıldı. Helikopter, drone, dedektör köpeklerinin desteği ile yapılan operasyonda belirlenen adreslerin bulunduğu sokakların etrafı sarıldı.

Mahallelerin giriş ve çıkışları zırhlı araçlar ve özel harekât polisleri tarafından tutuldu. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken, mahalleye giriş ve çıkış yapan araçlarda arama yapıldı.

Operasyonda kapıları açılmayan bazı şüphelilerin evlerine "koçbaşı" kullanılarak girildi. 29 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda, evlerde yapılan aramalarda ise 3 kilo 600 gram sentetik uyuşturucu, bir kilo 680 gram esrar, 235 gram eroin, 590 adet uyuşturucu hap, 8 adet hassas terazi, 5 adet tabanca, 2 adet pompalı tüfek ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar para ele geçirildi.

Operasyonda 32 ev, 855 araç ve 2 bin 197 şahısın üzerinde arama yapılırken 19 araca ise cezai işlem uygulandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin, emniyetteki işlemlerinin ardından "uyuşturucu madde imal ve ticareti, uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" suçlarından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER