HaberlerGündem"Usulsüz reçete" operasyonu: 46 gözaltı kararı

"Usulsüz reçete" operasyonu: 46 gözaltı kararı

Adana merkezli 11 ilde yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında doktor ve eczacıların da olduğu 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

"Usulsüz reçete" operasyonu: 46 gözaltı kararı

Şüphelilerin, kanser hastalarının tedavisi için kullanılması gereken ilaçları hastalara vermediği, söz konusu ilaçları Azerbaycan, Suriye, İran ve Irak gibi ülkelerde sattığı belirtildi.

Yeşil reçeteye tabi uyuşturucu özelliği olan ilaçları da reçetesiz satarak uyuşturucu madde ticareti yapan şüphelilerin bu yolla 12 milyon liralık vurgun yaptığı aktarıldı.

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü.

İLGİLİ HABERLER

CHP'li Sancar partisinden istifa ettiCHP'li Sancar partisinden istifa ettiMESOB Başkanı Keskin: "Market zincirleri küçük esnafı bitirme noktasına getirmiş"MESOB Başkanı Keskin: "Market zincirleri küçük esnafı bitirme noktasına getirmiş"Altun'dan CHP'ye "başörtüsü" hatırlatması: Yıllarca inanç özgürlüğünü kısıtladınızAltun'dan CHP'ye "başörtüsü" hatırlatması: Yıllarca inanç özgürlüğünü kısıtladınızGrevin odağındaki Maltepe BelediyesiGrevin odağındaki Maltepe BelediyesiKültür ve Turizm Bakanlığı: 412 eser Türkiye'ye getirildiKültür ve Turizm Bakanlığı: 412 eser Türkiye'ye getirildi
SIRADAKİ HABER