HaberlerGündem"Usulsüz reçete" operasyonu: 46 gözaltı kararı

"Usulsüz reçete" operasyonu: 46 gözaltı kararı

Adana merkezli 11 ilde yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında doktor ve eczacıların da olduğu 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

"Usulsüz reçete" operasyonu: 46 gözaltı kararı

Şüphelilerin, kanser hastalarının tedavisi için kullanılması gereken ilaçları hastalara vermediği, söz konusu ilaçları Azerbaycan, Suriye, İran ve Irak gibi ülkelerde sattığı belirtildi.

Yeşil reçeteye tabi uyuşturucu özelliği olan ilaçları da reçetesiz satarak uyuşturucu madde ticareti yapan şüphelilerin bu yolla 12 milyon liralık vurgun yaptığı aktarıldı.

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER