HaberlerGündem"Usulsüz reçete" operasyonu: 46 gözaltı kararı

"Usulsüz reçete" operasyonu: 46 gözaltı kararı

Adana merkezli 11 ilde yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında doktor ve eczacıların da olduğu 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

"Usulsüz reçete" operasyonu: 46 gözaltı kararı

Şüphelilerin, kanser hastalarının tedavisi için kullanılması gereken ilaçları hastalara vermediği, söz konusu ilaçları Azerbaycan, Suriye, İran ve Irak gibi ülkelerde sattığı belirtildi.

Yeşil reçeteye tabi uyuşturucu özelliği olan ilaçları da reçetesiz satarak uyuşturucu madde ticareti yapan şüphelilerin bu yolla 12 milyon liralık vurgun yaptığı aktarıldı.

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER