HaberlerGündemUşak"ta deprem tatbikatı düzenlendi

Uşak"ta deprem tatbikatı düzenlendi

Uşak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde deprem tatbikatı düzenlendi. Şehir dönüşüm alanı içinde bulunan tabakhane bölgesinde hazırlanan enkazlarda yapılan tatbikata Uşak, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, Konya, Kütahya ve Manisa İl Afet ve Acil Durum müdürlükleri, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, özel eğitimli arama köpeği ve yerel tiyatrocu

Uşak"ta deprem tatbikatı düzenlendi
Uşak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde deprem tatbikatı düzenlendi. Şehir dönüşüm alanı içinde bulunan tabakhane bölgesinde hazırlanan enkazlarda yapılan tatbikata Uşak, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, Konya, Kütahya ve Manisa İl Afet ve Acil Durum müdürlükleri, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, özel eğitimli arama köpeği ve yerel tiyatrocular katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Uşak İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Karaalp, “Müdürlüklerimiz kuruları üç yıl oldu. 2010 yılında bu alanda küçük çaplı bir tatbikat yaptık. Daha önceki tatbikatımızda gördüğümüz eksiklikleri gidererek, bugün bir tatbikat daha icra edeceğiz. Merkez üssü Murat Dağı etekleri olan, 6,7 büyüklüğünde bir deprem olduğu varsayılacak. Ekipler, bu yönde çalışmalarına başlayacak.” dedi.

Tatbikat, asfalt silindir aracıyla yapılan bir sarsıntı ve atılan maytaplarla başlatıldı. Temsili depremin ardından enkaz altında kalan yaralıların feryatları ilginç görüntüler oluşturdu. Polis, muhtemel yağmacılara karşı tedbirler aldı. Enkaz altında kalan yaralılar, kurtarma ekipleri tarafından büyük bir dikkatle çıkarılarak cankurtaranlara götürüldü.

İLGİLİ HABERLER

Kar ve tipi nedeni ile Van-Ağrı arasındaki kara yolu ulaşıma kapandıKar ve tipi nedeni ile Van-Ağrı arasındaki kara yolu ulaşıma kapandıAğrı'da kilolarca kaçak tütün ve mamulü ele geçirildiAğrı'da kilolarca kaçak tütün ve mamulü ele geçirildiVan'da İl Koordinasyon Kurulu 2021 yılı birinci dönem toplantısını gerçekleştirdiVan'da İl Koordinasyon Kurulu 2021 yılı birinci dönem toplantısını gerçekleştirdiKışın soğuğunda evlat nöbeti devam ediyorKışın soğuğunda evlat nöbeti devam ediyorElâzığ İl Sağlık Müdürlüğü Covid-19 aşı bilgilendirme masası kurduElâzığ İl Sağlık Müdürlüğü Covid-19 aşı bilgilendirme masası kurdu
SIRADAKİ HABER