HaberlerGündemÜnye Halk Kütüphanesi hizmete devam ediyor

Ünye Halk Kütüphanesi hizmete devam ediyor

Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Kocaoğlu; “Kütüphanede hizmet bitmez” diyerek halkı kitap okumaya davet etti.

Ünye Halk Kütüphanesi hizmete devam ediyor
Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Kocaoğlu; “Kütüphanede hizmet bitmez” diyerek halkı kitap okumaya davet etti.

Kocaoğlu, kütüphanenin yaz sezonu dolayısıyla hızlı bir şekilde teknik hizmetlerin yapılmaya devam ettiğini belirterek, “Elimizde olan bütün kitapların işlemlerini yapıyoruz. Var olan kitapların bakımlarını temizliklerini eksik kitaplar varsa onların takibini ve okuyucuya daha iyi bir kütüphane daha iyi bir hizmet kalitesi sunmak için çalışıyoruz. Ödünç verme çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra KPSS’ye hazırlanan arkadaşlarımıza da hizmet veriyoruz. Çocuklarımız gelip burada kitap okuyorlar, internet salonumuzda vakit geçiriyorlar. Genel itibariyle hizmetlerimiz bu şekilde devam ediyor. Kütüphanede hizmet bitmez.” dedi.

'HALKIMIZI ÇOLUK ÇOCUK DEMEDEN KÜTÜPHANEYE BEKLİYORUZ'

“Amacımız okuyucuya en güzel şekilde kütüphanecilik hizmeti sunmaktır.” diyen Müdür Kocaoğlu, “Kütüphanemize yeni insanlar kazandırabilmek için uğraşıyoruz. Şuanda çalışmalarımız gayet iyi gidiyor kütüphanemiz hem hizmet yönünden hem kitap yönünden gayet iyi durumda yani halkımız kütüphaneye geldiği zaman mutlaka kendine uygun beğeneceği bir kitap bulacaktır. Yeter ki buraya gelsinler. Okumak insanın hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Okursak biliriz öğrenmeye çalışarak biliriz okumasak hiç bir şey bilmeyiz. Biz halkımızı çoluk çocuk demeden kütüphaneye bekliyoruz. Yediden yetmişe herkese hitap eden kitaplarımız kütüphanemizde mevcut biz halkımızı kütüphanemize bekliyoruz.” dedi.

“Bizim ve bütün dünya kütüphaneciliğinin felsefesi “Her okuyucunun bir kitabı vardır, her kitabın da bir okuyucusu vardır.” Yani kütüphanemize geldiğinizde raflar arasında gezdiğiniz zaman mutlaka benim şu kitabı okumam gerekiyor diyeceğiniz bir kitap mutlaka vardır diye düşünüyoruz. Her bilgi, her fikir, kültürünüze, yapacağınız her bir yatırım aynı zamanda sizin karşılaşacağınız sorunları da kolay bir şekilde çözmenize yardım edecektir. Kendinizi rahat bir şekilde ifade etmenizi sağlayacaktır. O yüzden küpte ne varsa dışarıya o sızacaktır diyoruz. O yüzden kütüphanemize gelin kitaplar arasında bir yolculuğa çıkın diye halkımızı buraya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Faizli bankalarda çalışmak caiz midir?Faizli bankalarda çalışmak caiz midir?Kısıtlamanın ilk gününde 1500 kamyon kar şehir dışına taşındıKısıtlamanın ilk gününde 1500 kamyon kar şehir dışına taşındı112 Acil Çağrı Merkezi sayısı 55'e yükseldi112 Acil Çağrı Merkezi sayısı 55'e yükseldiİstanbul merkezli 6 ilde "torbacı" operasyonu: 36 tutuklamaİstanbul merkezli 6 ilde "torbacı" operasyonu: 36 tutuklamaÇeşitli suçlardan aranan 509 kişi asayiş uygulamalarında yakalandıÇeşitli suçlardan aranan 509 kişi asayiş uygulamalarında yakalandı
SIRADAKİ HABER