HaberlerGündemUmut Kervanı Suriye'de binlerce kişiye kışlık yardımında bulundu

Umut Kervanı Suriye'de binlerce kişiye kışlık yardımında bulundu

Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin İdlib kentinde bulunan çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren binlerce mülteci aileye kışlık yardım ulaştırdı.

Umut Kervanı Suriye'de binlerce kişiye kışlık yardımında bulundu

Türkiye başta olmak üzere Asya, Afrika, Yemen, Filistin ve Suriye gibi birçok bölgede yılın her ayında mağdur ve muhtaçlara dil, din, ırk ve mezhep ayırımı yapmadan yardım ulaştıran Umut Kervanı, yardım çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

2011 yılında Suriye'de başlayan iç karışıklıklar sebebiyle yaşadıkları topraklardan göç etmek zorunda kalan mazlum halk, ya çadır kentlerde veya farklı ülkelerde zor şartlar altında hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Umut Kervanı, Suriye'nin İdlib kentinde güvenli bölgede inşa edilen çadır kentlerde zorlu kış şartlarında hayatta kalma mücadelesi veren mazlum halka yönelik yaptığı yardım çalışmaları kapsamında gıda kolisi, bot, mont, bere gibi giyim eşyası, battaniye, kömür ve odun sobası dağıtımında bulundu.

Yaptıkları yardım çalışmaları sonrasında izlenimlerini anlatan vakıf yetkilileri, yapılan yardımların yetersiz olduğunu, çadır kentin kış aylarında çok soğuk yaz aylarında ise çok sıcak olması sebebiyle çadır yerine briket ev inşa edilmesi gerektiğini, hayırseverlerin desteğiyle briket ev projesini kısa süre içerisinde başlatmayı hedeflediklerini ifade ettiler.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER