HaberlerGündemUmut Kervanı'ndan Ramazan ayı öncesi hayırseverlere yardım çağrısı

Umut Kervanı'ndan Ramazan ayı öncesi hayırseverlere yardım çağrısı

Diyarbakır Umut Kervanı, Ramazan'da ihtiyaç sahiplerine yapacakları yardım için hayırseverlere çağrıda bulundu.

Umut Kervanı'ndan Ramazan ayı öncesi hayırseverlere yardım çağrısı

Yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine umut olan Umut Kervanı, Ramazan ayında yapacak yardımlar için çalışmalarını başlattı.

Diyarbakır'da hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesini gören Diyarbakır Umut Kervanı, hayırseverlere çağrıda bulundu.

Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, Ramazan ayı için çalışmalarının startını verdiklerini belirtti.

 Elelçi, "Malumunuz Ramazan ayı bereket ayıdır. Bu ayda hayırseverlerin yapacağı yardımlar muhtaç aileler açısından çok önemlidir. Bize başvuran binlerce mağdur ailenin gözü Ramazan ayında verilecek fitre ve zekattadır. Yani muhtaç ailelerimizin Ramazan ayında beklentileri çoktur." dedi.

"Tüm hayırseverleri ihtiyaç sahibi ailelerin beklentilerine katkı sunmaya davet ediyorum"

Her Ramazan ayında Umut Kervanı olarak yardım çalışmalarını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Elelçi, şunları söyledi:

" Tüm üye ve gönüllülerimizle birlikte Ramazan ayı çalışmalarını başlattık. İlk olarak Ramazan öncesi yakın bir zamanda mağdur, muhtaç, yoksul ve kimsesiz durumda olan ailelerimize gıda paketleri, kırmızı et ve hayır severlerin verecekleri başka yardımları iftar ve sahurlara ulaştıracağız inşallah. Hayırseverlerin de bu çalışmaları gelip görmelerini ve yardım ulaştırdığımız ailelere birlikte giderek hayra ortak olmalarını istiyoruz. İnşallah bu Ramazan'ın bereketinden hepimiz istifade ederiz. Ramazan umuttur, dolayısıyla tüm hayırseverleri bu umuda ve beklentiye katkı sunmaya davet ediyorum. Şimdiden yapacakları yardımları Rabbim kendi katında kabul etsin."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER