HaberlerGündemUmut Kervanı'ndan Bitlis'te yüzlerce aileye giyim yardımı

Umut Kervanı'ndan Bitlis'te yüzlerce aileye giyim yardımı

Bitlis Umut Kervanı, esnaf ve hayırseverlerin bağışladığı giyim yardımını ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

Umut Kervanı'ndan Bitlis'te yüzlerce aileye giyim yardımı

Bir iyilik hareketi olan Umut Kervanı Vakfı, yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor.

Yaklaşık 2 bin kişiye kışlık giyim yardımında bulunduklarını belirten Bitlis Umut Kervanı Temsilcisi Uğur Ölekli, bundan sonra da yardımlarına devam edeceklerini söyledi.

Dere Üstü Islah Projesi kapsamında yeni iş yerlerine taşınan Emek Pasajı (Hal üstü) esnafının kendilerine giyim yardımında bulunduklarını dile getiren Ölekli, yardımlarından dolayı esnafa teşekkür etti.

Ölekli, "Umut Kervanı Bitlis temsilciliği olarak, kurulduğumuz günden bu yana ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmeye çalıştık. Zengin ile fakir arasında bir köprü vazifesini üstleniyoruz. 'Dere Üstü Islah Projesi' kapsamında, yeni iş yerlerine taşınan hal üstü esnafımızın giyim ve ayakkabıları önceden tespit ettiğimiz yaklaşık 500 aileye dağıttık. Bu da yaklaşık 2 bin kişiye tekabül ediyor. Özellikle hal üstü esnafına ve hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Bu tür faaliyetlerin devam etmesi için hayırseverlerin desteğini bekliyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER