HaberlerGündem"Umudunu piyangoya değil Allah’a bağla" projesi yüzlerce çocuğa kışlık bot oldu

"Umudunu piyangoya değil Allah’a bağla" projesi yüzlerce çocuğa kışlık bot oldu

​Şırnak’ta bir araya gelen gönüllüler, hayata geçirdiği "Umudunu piyangoya değil, Allah’a bağla" projesiyle 450 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık bot hediye etti.

"Umudunu piyangoya değil Allah’a bağla" projesi yüzlerce çocuğa kışlık bot oldu

Yılbaşından önce oynatılan piyango kumarının zararına  dikkat çekmek ve ihtiyaç sahibi köy çocuklarını sevindirmek için bir araya gelen Şırnaklı gençler, "Umudunu piyangoya değil, Allah’a bağla" projesini başlattılar.

Sosyal medya üzerinde başlatılan projeye kısa süre içerisinde hayırseverlerin bağışlarıyla 450 adet kışlık bot toplanıldı.

Kış mevsiminin çetin geçtiği Uludere ilçesinin Uzungeçit beldesine giden gönüllüler, önceden tespit ettikleri çocuklara botlarını evlerinde hediye etti. Sevinçleri yüz ifadelerinde okunan çocuklar, hediye için hayırseverlere ve gönüllülere teşekkür etti.

Müslümanların kültüründe yeri olmayan ve kumarı teşvik eden piyango bileti almak yerine çocukları sevindirmek için kampanyayı başlattıklarını belirten proje koordinatörü Mehmet Bilir, "Sosyal medyada yaptığımız duyuru ile duyarlı vatandaşlar sayesinde kısa sürede bağışlar toplanmaya başladı. Bugün itibariyle öncelik yetim olmak üzere 450 çocuğumuza hediyelerini ulaştırdık. Sloganımız, bilet alıp umudunu "Nimet Abla'ya" umudunu bağlama, tüm nimetlerin Rabbi olan Allah’a umudunu bağla, dedik." diye konuştu. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER