HaberlerGündemÜmraniye İle Stari Grad Arasında Kardeş Belediye Protokolü

Ümraniye İle Stari Grad Arasında Kardeş Belediye Protokolü

Ümraniye Belediyesi, Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'nın Stari Grad Belediyesi ile kardeş belediye protokolü imzaladı.

Ümraniye İle Stari Grad Arasında Kardeş Belediye Protokolü
Ümraniye Belediyesi, Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'nın Stari Grad Belediyesi ile kardeş belediye protokolü imzaladı.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın Bosna-Hersek’i fethi sonrası Hristiyan rahiplere verdiği “Ahidname”nin 550. yıl dönümü sebebiyle Saraybosna Başçarşı’da program düzenleyen Ümraniye Belediyesi, Saraybosna’nın Stari Grad Belediyesi ile kardeş belediye protokolü imzaladı. Stari Grad Belediye binasında düzenlenen törene; Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hacibayriç, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Stari Grad Belediye Meclisi Başkanı Vedran Dodis, AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, eski AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Kansu, Türkiye'den yaklaşık 40 kişilik heyet ve diğer davetliler katıldı.

Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hacibayriç, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her zaman Bosna-Hersek'in kardeşi olduğunu, Türk vatandaşlarına hem Bosna Hersek'in hem de Stari Grad Belediyesi'nin kapısının her zaman açık olduğunu söyledi. Hacibayriç, bugün gerçekleştirilen imza töreninin, önümüzdeki dönemde iki belediye arasında tüm alanlarda başarılı bir iş birliğinin sürdürüleceğine inandığını sözlerine ekledi.

Bosna Hersek ve Türkiye arasında destansı bir muhabbet olduğunu vurgulayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can , "Biz kardeşlik adına yapılması gerekenleri, bu anlaşmayı yapmadan da yerine getiririz. Sevdiklerinize ne kadar, 'Seni seviyorum' derseniz o kadar muhabbet artar. Bu anlaşma da 'Sizi çok seviyoruz' anlamına geliyor. Saraybosna ve Bosna Hersek kalbimizin bir parçasıdır" dedi.

Konuşmaların ardından Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hacibayriç ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, kardeş belediye protokolünü imzaladı. Belediye başkanları ayrıca birbirlerine hediye takdim etti.

İLGİLİ HABERLER

Artuklu kırsalında karla mücadele çalışmaları sürüyorArtuklu kırsalında karla mücadele çalışmaları sürüyorHukukçu Yemez’den “sözleşme metinleri” dikkatlice okunsun uyarısıHukukçu Yemez’den “sözleşme metinleri” dikkatlice okunsun uyarısıİstanbul'da 373 milyon TL değerinde sahte parfüm ele geçirildiİstanbul'da 373 milyon TL değerinde sahte parfüm ele geçirildiDiyarbakır'da ticari taksilerin plaka mağduriyeti 12 yıldır sürüyorDiyarbakır'da ticari taksilerin plaka mağduriyeti 12 yıldır sürüyorMardin-Midyat bölünmüş yol ihalesinin yapıldıMardin-Midyat bölünmüş yol ihalesinin yapıldı
SIRADAKİ HABER