HaberlerGündemUluslararası Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi İstanbul’da gerçekleşti

Uluslararası Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi İstanbul’da gerçekleşti

​Bilim Sen Ol Platformu tarafından bu yıl ikincisi gerçekleşen Uluslararası İnovasyon ve Girişimcilik Zirvesine yerli ve yabancı birçok konuşmacı katılarak gençlerlebilgi ve tecrübelerini paylaştılar.

Uluslararası Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi İstanbul’da gerçekleşti

Bilimi Sevmeyen Çocuk Kalmasın sloganıyla yola çıkan Bilim Sen Ol Platformu tarafından gerçekleşen Uluslararası İnovasyon ve Girişimcilik Zirvesinin ikincisi bu yıl 12-13 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti .

Teknoloji ve İnsan Koleji (Tink) ev sahipliğinde gerçekleşen Zirve’ye birçok yerli ve yabancı iş insanı , akademisyen , bilim insanı ve girişimci katıldı. Zirve’ye sadece konuşmacılar fiziki olarak katıldı. İki bine yakın genç ise Zirve’ye Youtube canlı yayını üzerinden bağlandı.

Zirve’nin açılışını Bilim Sen Ol Platformu Kurucusu Uluslararası Balkan Üniversitesi öğrencisi Emirhan Belli gerçekleştirdi, ardından Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektör Danışmanı Fahri Karaman söz aldı ve girişimci gençlere daima destek vereceğini dile getirdi.

Karamandan sonra  Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk "Bireyselleşmiş Tıp" konusunda genç girişimcilere bilgilerini aktardı.

Zirve’ye Genç Başarı Eğitim Vakfı Türkiye Genel Müdürü Üretken Akademi kurucusu Kadircan Kırkoyun, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı   İŞ Geliştirme ve Gönüllü Koordinatörü İrem Bayraktar, Tink Koleji Kurucusu Zeynep Dereli , MIT Sloan- Harvard Tıp Fakültesi ortaklığında hazırlanan Sağlık İnovasyonu programına Türkiye’den seçilen tek kişi Şevval Karadağ , Dünya Sürdürülebilir Enstitüsü Başkanı Gökhan Yıldırım da katılarak binlerce gence bilgi ve tecrübelerini aktardılar.

Zirve’nin ikinci gününde CNN Türk Muhabiri Fulya Öztürk, zirveye canlı bağlanarak katıldı. Öztürk, kendisini izleyen binlerce gence  tavsiyelerde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER