HaberlerGündemÜlke genelinde sıcaklık mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyredecek

Ülke genelinde sıcaklık mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyredecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Artvin çevreleri ile bu akşam saatlerinde Rize, Ardahan, Van ve Hakkâri çevreleri, Trabzon'un doğu ilçeleri ve Ağrı'nın güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ülke genelinde sıcaklık mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyredecek

Yağışların kıyı kesimler ile Artvin çevrelerinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor

 Gece ve sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte yurdun doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayları bekleniyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

Uyarılar

Çığ uyarısı: Hava sıcaklıklarının hafta boyunca mevsim normallerinin 5-8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilen Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kar erimesi bekleniyor.

Kar erimesi nedeniyle su baskını ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İLGİLİ HABERLER

Barış Pınarı Bölgesi'ne 28 tır insani yardım gönderildiBarış Pınarı Bölgesi'ne 28 tır insani yardım gönderildiSiirt'in Güres Caddesi modern ve güzel bir görünüme kavuşuyorSiirt'in Güres Caddesi modern ve güzel bir görünüme kavuşuyorReyhanlı sınırında DAİŞ mensubu bir kişi yakalandıReyhanlı sınırında DAİŞ mensubu bir kişi yakalandıGaziantep’te gençlik merkezlerinden yüzbinlerce kişi faydalandıGaziantep’te gençlik merkezlerinden yüzbinlerce kişi faydalandıGençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Ağrı’daGençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Ağrı’da
SIRADAKİ HABER