HaberlerGündemÜlke genelinde ilk kez "Dinamik Denetim Modeli" uygulandı

Ülke genelinde ilk kez "Dinamik Denetim Modeli" uygulandı

Türkiye genelinde ilk kez gerçekleştirilen "Dinamik Denetim Modeli" kapsamında, 256 bin 295 işletme ve iş yeri, 42 bin 758 toplu ulaşım aracı kontrol edildi.

Ülke genelinde ilk kez "Dinamik Denetim Modeli" uygulandı

İçişleri Bakanlığı, dün 81 ilde 48 bin 67 ekip ve 260 bin personelin katılımıyla "Dinamik Denetim Modeli" çerçevesinde yapılan ilk denetimin sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, 256 bin 295 işletme ve iş yeri, 42 bin 758 toplu ulaşım aracı denetlendi.

Denetimlerde, bin 561 işletme/iş yerinin salgınla mücadele tedbirlerine aykırı davrandığı ve bin 816 işletme/iş yeri tedbirlere uyması konusunda uyarıldığı ifade edildi.

Kontrollerde, Covid-19 kurallarına aykırılıkta ısrar ve tedbirleri ihlal gibi suistimal edici tutum ve davranışta bulunan 33 bin 963 işletmeye, iş yerine, kişiye idari yaptırım uygulandı.

Denetimlerde 4 iş yerine kapatma cezası verilirken, 190 kişi/iş yeri hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ayrıca ülke genelinde ilk defa gerçekleştirilen "Dinamik Denetim Modeli" kapsamındaki kontrollerde vatandaşların maske takma zorunluluğuna uyup uymadıkları da denetlendi.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER