HaberlerGündem​Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Çalışkan üyeleriyle bir araya geldi

​Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Çalışkan üyeleriyle bir araya geldi

​Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde bulunan Öğretmenevinde ki toplantıya katılan Çalışkan, demir yolu sektörünün yeniden yapılandırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

​Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Çalışkan üyeleriyle bir araya geldi

Toplantıya, Adana, Osmaniye, Mersin, Konya, Karaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Hatay’dan TCDD çalışanları ve Sendika temsilcileri katıldı.

Çalışkan, sendika yönetimi olarak ilgili kurumların genel müdürleriyle Ulaştırma Bakanlığında bir toplantı yaptıklarını, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Vedat Bilgin ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştüklerini belirtti.

Çalışkan, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın eşliğinde bilgilendirme yaptıklarını, tüm görüşmelerde muhataplara kaygıların ve kırmızı çizgilerin ifade edildiğini belirtti.

Çalışkan ayrıca, demiryolu personelinin iş güvencesinin korunması ve kazanılmış haklarından taviz verilmemesi için bundan sonra da siyasi ve bürokratik makamlarla sonuç alınıncaya kadar görüşmelerin ve mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, demir yollarının yeniden yapılandırılması ilgili devam eden bir çalışma olduğunu anımsattı.

Yetkililerden aldıkları bazı bilgilerden dolayı endişe duyduklarını aktaran Çalışkan, Adana’nın demiryolları için önemli bir kent olduğunu söyledi.

Demir yollarında işçi ve memurların 164 yıldır hizmet verdiğini ifade eden Çalışkan, “Bizim yeniden yapılandırma sonrasında en önemli isteğimiz, 164 yıldır olduğu gibi işçinin ve memurun güvenceli bir şekilde yan yana çalışmaya devam etmesi. Aslında temel talebimiz budur. Talebimizi yetkililere de ilettik. Demir yolcunun iş güvencesi kırmızı çizgimizdir. Memur ve işçi şeklinde ayırmıyoruz. Burada personel yapılandırmadan olumsuz etkilenmemelidir. İş güvencesinde herhangi bir değişiklik olmamalıdır." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER