HaberlerGündemUlaşım Sektörü Çalışanları Sıkıntıda

Ulaşım Sektörü Çalışanları Sıkıntıda

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (AESOB) bağlı şoförler odaları başkanları AESOB Başkanı Abdullah Sevmiçok’tan yetki belgesiz ve korsan olarak taşımacılıkla ilgili denetimlerin sıklaştırılmasını istediler.

Ulaşım Sektörü Çalışanları Sıkıntıda
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (AESOB) bağlı şoförler odaları başkanları AESOB Başkanı Abdullah Sevmiçok’tan yetki belgesiz ve korsan olarak taşımacılıkla ilgili denetimlerin sıklaştırılmasını istediler.

Yapılan kontrol ve denetimlerin yetersiz oluşundan dert yanan AESOB’a bağlı şoförler odaları başkanları, belgesiz taşımacılığın her geçen gün arttığını ve bu durumun da gerçek anlamda belgesini alarak çalışan firma ve kişileri haksızlığa uğrattığını ifade ettiler. Yaz sezonu nedeniyle yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahip olan bazı turistik tesislerin içerisinde bulunan rent a car firmalarının ticari taksi gibi çalışarak yolcu taşımacılığı yaptıklarını belirten temsilciler, hamam, restoran, disko ve mağazalar gibi bazı işletmelerin de minibüs, otomobil ve kamyonet vasfındaki araçlar ile hiçbir yetki belgesi olmaksızın 24 saat turist taşındığını kaydettiler.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok ise, "Korsan taşımacılık yapanlar, hem odalarımıza kayıtlı şoför esnafının ekmeğini çalıyor, hem de devletten vergi kaçırıyorlar. Bir araç alarak yaz boyunca buralardan turist taşıyan korsanlara, birilerinin dur demesi gerekiyor” dedi. Sevimçok ayrıca, şehir içi servis taşımacılığı yetkisi olmayan araçların yolcu taşımacılığı yapmasıyla ulaşım esnafının haksızlığa uğratıldığını belirterek, yetkili kurumların denetimlerini eksiksiz olarak yapmaları gerektiğini vurguladı.

AESOB Başkanı Sevimçok, turist sayısının yılda 15 milyonu geçtiği bir bölgede yasal taşımacılık yapan esnafın haklarının korunması ve olası yaşanabilecek olumsuzlukların önlenmesi açısından özellikle turizm sezonlarında denetimlerin aralıksız bir şekilde yapılması için birlik olarak ilgili merciiler nezdinde çalışmalar başlatılabilmesi için gerekeni yapacaklarını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Genelkurmay Başkanı Güler NATO toplantısına katıldıGenelkurmay Başkanı Güler NATO toplantısına katıldı3 bin 500 litre gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildi3 bin 500 litre gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildiNesli tükenmekte olan su samurları ağzında balıkla görüntülendiNesli tükenmekte olan su samurları ağzında balıkla görüntülendiBeykoz açıklarına sürüklenen gemi ile ilgili İstanbul Valiliğinden açıklama geldiBeykoz açıklarına sürüklenen gemi ile ilgili İstanbul Valiliğinden açıklama geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ile telefonda görüştü
SIRADAKİ HABER