HaberlerGündemÜç ayların tövbe ve ibadetle geçirilmesi tavsiyesi

Üç ayların tövbe ve ibadetle geçirilmesi tavsiyesi

​Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın habercisi olan üç aylar ile ilgili konuşan Seyyid Abdulkadir Erzen, üç ayların tövbe etmek için fırsat olduğunu belirterek, ibadetle geçirme tavsiyesinde bulundu.

Üç ayların tövbe ve ibadetle geçirilmesi tavsiyesi

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının habercisi olan üç aylar bugün başladı.

Üç aylara ilişkin konuşan Silopi Yeşiltepe Mahalle Cami İmamı Seyyid Abdulkadir Erzen, Müslümanların üç aylarda namaz kılma, Kur’an-ı Kerim okuma tövbe etme ve iyiliği yayma tavsiyesinde bulunarak, teknoloji ve sosyal medyanın zararına dikkat çekti.

“Bu fırsatı değerlendirmek, tövbe edip aslımıza rücu etmek gerekir”

Müslümanların mağfiret aylarını boş geçirmemesi gerektiğini belirten Erzen, “Bu rahmet mağfiret dolu olan ayları boş geçirmeyelim. Bu günlerde gece ve gündüzleri, dolu-dolu, ibadet, Kur’an-ı Kerim, namaz ve tövbe ile geçirelim. Belki bu fırsat günleri bir daha elimize geçmez. Yüce Allah bizleri bu günlere ulaştırırken fırsat veriyor. Bu fırsatı değerlendirmek, tövbe edip aslımıza rücu etmek gerekir. Şimdiye kadar günahların içerisinde battın, şimdi kendine çeki düzen ver. Mümin olan herkesin uyanık olması lazım bu mübarek günlerde.” dedi.

“Günahlarımızın affedilmesi için Allah’a yalvaralım”

Günümüzün teknoloji çağı olduğunu söyleyen Erzen, “Teknoloji başını almış gidiyor. Bilgi insanın putu olmuş, ‘ben bilirim başkası bilmiyor’ anlayışıyla kibirlenerek bilgiye tapıyor. Teknoloji de insanın dini olmuş. Herkes bunlarla meşgul iken yavaş-yavaş aslından uzaklaşıyor. Hiç olmazsa bu mübarek üç aylarda kendimize çeki düzen verelim. Allah’ın tövbe kapısında günahlarımızın affedilmesi için Allah’a yalvaralım.” ifadelerini kullandı.

“Mahşer gününde ah-vah ve keşkekler fayda etmez”

Ölümün zamansız olduğunu dile getiren Erzen, “Ne zaman hayatımı sona erecek, belli değil. O yüzden her nefesimiz bizim için değerlidir. Ve bunu değerlendirmek lazım. Yüce Allah bu fırsatı bize sunduğu halde, gereğini yerine getirmeyen tövbe etmeyen, ibadet etmeyen mahşer gününde ah-vah ve keşkekleri ona fayda etmez.” şeklinde konuştu. (İLKHA

İLGİLİ HABERLER

Bir milyon sürücü belgesi kimlik kartına yüklendiBir milyon sürücü belgesi kimlik kartına yüklendiŞanlıurfa'da sosyal medyada PKK propagandası yapan 8 şüpheli yakalandıŞanlıurfa'da sosyal medyada PKK propagandası yapan 8 şüpheli yakalandıAnkara'da uyuşturucu operasyonları: 45 tutuklamaAnkara'da uyuşturucu operasyonları: 45 tutuklamaAltın hala güvenli liman mı?Altın hala güvenli liman mı?Şırnak’ta kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltıŞırnak’ta kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı
SIRADAKİ HABER