HaberlerGündemUber'e erişim engeli kaldırıldı

Uber'e erişim engeli kaldırıldı

İstinaf mahkemesi, ilk derece mahkemesinin aldığı kararı hatalı buldu ve Uber'e erişim engelini kaldırdı.

Uber'e erişim engeli kaldırıldı

Uber'e, geçtiğimiz yıl hem web sitesine hem de uygulamasına erişim engeli getirilmişti. İstinaf mahkemesi aldığı karar ile Uber’e Türkiye’de erişim engeli getiren ilk derece mahkemesi kararını hatalı buldu.

Erişim engelinin kaldırılması ile birlikte Uber, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek.

Erişim engelinin kalkması ile, Uber uygulamasında, UberTaksi hizmeti sunulabilecek. Uber uygulaması ile, taksicilik dışında VIP olarak tanımlanan araçlarla taşımacılık da yapılıyor.

Hatırlanacağı üzere, Uber'e ilişkin olarak taksici dernekleri ve birlikleri dava açmış ve sonucunda Uber'in Türkiye'deki tüm faaliyetleri sonlandırılmış, web sitesi ve uygulamalarına da erişim engeli getirilmişti.

Taksicilerin de Uber kullanmasına rağmen korsan faaliyet olarak belirlenen Uber, Türkiye'de yasaklanmıştı.

Uber nedir?

Uber, San Francisco, Kaliforniya menşeli Amerikan uluslararası ulaşım şirketidir. Uber, mobil uygulaması geliştirir, pazarlar ve işletir.

Ticari taksilerin de yolcu bulmak için kullandığı Uber 2010 yılından bu yana hizmet gösteriyor ve toplamda 15 milyardan fazla yolculuğa erişti.

Uber, 66 ülkede 700'den fazla şehirde günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkân sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER

Şanlıurfalı öğrenci Caribou Matematik yarışmasında dünya birincisi olduŞanlıurfalı öğrenci Caribou Matematik yarışmasında dünya birincisi olduKırmızı ışıkta bekleyen otomobil yandıKırmızı ışıkta bekleyen otomobil yandıUyuşturucu ticaretinden 62 şüpheli yakalandıUyuşturucu ticaretinden 62 şüpheli yakalandıFahrettir Altun: Sosyal medya platformlarının ülkemize temsilci atamaları sevindiriciFahrettir Altun: Sosyal medya platformlarının ülkemize temsilci atamaları sevindiriciDiyarbakır’a tramvay ve El Cezeri Bilim Merkezi yapılacakDiyarbakır’a tramvay ve El Cezeri Bilim Merkezi yapılacak
SIRADAKİ HABER