HaberlerGündemTwitter, onlarca Rus hesabı kapattı

Twitter, onlarca Rus hesabı kapattı

​Sosyal paylaşım platformu Twitter, Rusya bağlantılı olduğu iddiasıyla onarca hesabı kapattı. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Twitter’in kapatma kararına tepki gösterdi.

Twitter, onlarca Rus hesabı kapattı

Twitter, "Rusya bağlantılı" olduğunu iddia ettiği ve "NATO ve istikrarına inancı baltalamaya" çalışan 69 hesaptan oluşan bir ağın ifşa olduğunu ileri sürdü.  

Rus hesapların kapatılmasına tepki gösteren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova,  Twitter’in kapatma kararı için kullandığı bahaneyi "ilginç ifade" olarak yorumladı.

"Kapatma gerekçesini inceleyeceğiz ve uzman görüşünü sunacağız." diyen Zaharova, "Bu ifade, milyonlarca kullanıcıya karşı kullanılabilir. Navalnıy ve arkadaşlarının hesapları bile. Etki ajanlarının isteği üzerine Rusya karşıtı yaptırımların ne hızla çıkardığı dikkate alındığında, onlar gerçekten ABD ve Avrupa Birliği’ne etki yapıyor." dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER