HaberlerGündemTwitter, onlarca Rus hesabı kapattı

Twitter, onlarca Rus hesabı kapattı

​Sosyal paylaşım platformu Twitter, Rusya bağlantılı olduğu iddiasıyla onarca hesabı kapattı. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Twitter’in kapatma kararına tepki gösterdi.

Twitter, onlarca Rus hesabı kapattı

Twitter, "Rusya bağlantılı" olduğunu iddia ettiği ve "NATO ve istikrarına inancı baltalamaya" çalışan 69 hesaptan oluşan bir ağın ifşa olduğunu ileri sürdü.  

Rus hesapların kapatılmasına tepki gösteren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova,  Twitter’in kapatma kararı için kullandığı bahaneyi "ilginç ifade" olarak yorumladı.

"Kapatma gerekçesini inceleyeceğiz ve uzman görüşünü sunacağız." diyen Zaharova, "Bu ifade, milyonlarca kullanıcıya karşı kullanılabilir. Navalnıy ve arkadaşlarının hesapları bile. Etki ajanlarının isteği üzerine Rusya karşıtı yaptırımların ne hızla çıkardığı dikkate alındığında, onlar gerçekten ABD ve Avrupa Birliği’ne etki yapıyor." dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER