HaberlerGündemTuzla"da Ahilik Haftası Kutlandı

Tuzla"da Ahilik Haftası Kutlandı

Türk esnaf ve sanatkarlarının köklü geçmişe sahip gelenek ve göreneklerini, gelecek nesillere aktarmak amacıyla ortaya çıkan Ahilik Haftası, Tuzla'da gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

Tuzla"da Ahilik Haftası Kutlandı
Türk esnaf ve sanatkarlarının köklü geçmişe sahip gelenek ve göreneklerini, gelecek nesillere aktarmak amacıyla ortaya çıkan Ahilik Haftası, Tuzla'da gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

Tuzla Belediyesi'nin de katkılarıyla, Tuzla Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi tarafından düzenlenen etkinlikler, Tuzla Postane Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde gerçekleşti. Programa, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İstanbul Esnaf Kooperatifleri Bölge Başkanı Yaşar Temel Çoruh, Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve bölge esnafı katıldı.

Törende konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ahilik anlayışının önemi ve değerine vurgu yaparak, “Geçmişten gelen değerlerimizin ve zenginliklerimizin yaşatılması için bu anlayışa sahip çıkmalıyız. Biz bu sorumluluk duygusu ile sizlere hizmet ediyoruz" dedi.

Çalışmalarına sorumluluk duygusu ile devam ettiklerini hatırlatan başkan Yazıcı, “Yerel yönetimlerde de insana, çevreye ve sosyolojik düzene bu şekilde bakıyoruz. Bireyi esas alan ve insanı merkeze koyan bir anlayışla çalışıyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, ahilik anlayışını temsil eden bir tiyatro gösterisi sahnelendi. Ardından misafirlere pilav ayran ikram edildi. Program sonunda Tuzla Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Naci Aydın, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'ya teşekkür ederek bir plaket sundu.

İLGİLİ HABERLER

​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandı
SIRADAKİ HABER