HaberlerGündemTüzel kişiler e-Devlet'te sabit hat sorgulama hizmetinden faydalanacak

Tüzel kişiler e-Devlet'te sabit hat sorgulama hizmetinden faydalanacak

​Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, tüzel kişiler adına açılan hatları, borç ve alacak bilgilerini e-Devlet'ten öğrenebileceğini belirtti.

Tüzel kişiler e-Devlet'te sabit hat sorgulama hizmetinden faydalanacak

Vatandaşların adlarına açılan hatları, borç ve alacak bilgilerini e-Devlet Kapısı üzerinden öğrenme imkanı kazandığını belirten Sayan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Sayan şu ifadeleri kullandı: "Mobil ve sabit hatlarda, borç ve alacak bilgilerinin sorgulanabilmesi amacıyla 'borç alacak ve iade sorgulama' hizmetini hayata geçirmiştik. Bu sayede vatandaşlarımız adlarına açılan hatları ve borç/alacak bilgilerini e-Devlet üzerinden öğrenme imkânı kazandı. Bu hizmeti tüzel kişiliklerin de kullanabilmesi için yaptığımız çalışmalar tamamlandı."

Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından e-Devlet Kapısı üzerinde sunulan hizmet ile artık tüzel kişiler de 'sabit hat sorgulama' hizmetinden faydalanabileceğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER